'
Читаєте зараз
Фільм «Простір» з України здобув нагороди на двох фестивалях. Кіно знімали дистанційно

Фільм «Простір» з України здобув нагороди на двох фестивалях. Кіно знімали дистанційно

Markiian Oliiarnyk
Фільм Простір 2021
  • «Простір» визнали найкращим експериментальним фільмом і найкращою драмою.
  • Процес зйомок проходив в умовах самоізоляції 67 акторів.
  • Фільм розповідає про контакт людини з НЛО під час карантину навесні 2020 року.

Українська стрічка «Простір» отримала нагороди в номінаціях європейського конкурсу незалежного кіно і Австрійського міжнародного фестивалю. Кіно Дмитра Томашпольського визнали найкращими драмою й експериментальним фільмом. Цікавим у фільмі є власне підхід до зйомок: 67 акторів в умовах ізоляції спілкувалися з режисером виключно в онлайн-режимі, а сценарій їм надсилали частинами. 

Заборона розповідає про фільм «Простір» та нагороди, що він отримав.


Нагороди українського фільму «Простір»  

Експериментальна кінострічка «Простір» (Space) українського режисера Дмитра Томашпольського здобула нагороди на міжнародних фестивалях у Відні та Ізмірі.

Так, Австрійський міжнародний фестиваль (Austria International Film Festival) визначив «Простір» переможцем у категорії «Найкраща драма».

Також у номінації «Найкращий експериментальний повнометражний фільм» українська стрічка перемогла на Європейському фестивалі незалежного кіно (Europe Independent Movie Festival). Конкурс щомісячно проходить в Ізмірі (Туреччина) і приймає фільми будь-яких жанрів і будь-якою мовою. До участі допускаються лише професійні відеороботи без пропаганди й порнографії.

Читати більше новин в Telegram

Про що фільм «Простір»

Особливістю ігрового фантастичного фільму «Простір» є те, що весь процес створення відбувався в онлайн-режимі. Так, кастинг проводився за надісланими відео, де актори розповідали про те, що вони зроблять в перший день скасування карантину.

Фрагмент кастингу українського фільму «Простір» (2021). Відео: Dmitriy Tomashpolski/YouTube

Зйомки проходили в умовах ізоляції 67 артистів протягом двох місяців у 76 локаціях з усієї України. Учасники отримували сценарій частинами й самостійно вирішували, що робити на камеру в запропонованих умовах. Відеоматеріал надсилався режисеру Томашпольському — тож ніхто з акторів не знав заздалегідь, яким буде монтаж, сюжет і фінал кінострічки. «Усе фільмується у просторі, у якому знаходяться наші герої під час карантину. Наш фільм — це жива істота, якою не ми керуємо. Фільм керує нами. Це живе кіно, яке робиться вільними людьми, бо ми ні від чого не залежимо», — розповів режисер.

Анонс початку зйомок українського фільму «Простір» (2021). Відео: Dmitriy Tomashpolski/YouTube

«Простір» розповідає про людей в умовах самоізоляції під час карантину, запровадженого через пандемію навесні 2020 року. За сюжетом, в цей період стався перший контакт людей з інопланетянами, який вплинув на всіх по-різному.

Кінокритик Антон Бітель у рецензії зазначив, що фільм розповідає про внутрішній і зовнішній простори людини, які перетинаються в умовах ізоляції. «Це і масова вистава закритого внутрішнього життя, і нетиха екзистенційна трагікомедія абсурду. Це коли самотність, розчарування, нудьга, параноя, відчай і потреба у самовираженні зводяться до крику в порожнечі будинку», — написав кінокритик.

Прем’єра фільму «Простір» відбулася у серпні 2021 року під час Одеського міжнародного кінофестивалю. 

Раніше Заборона розповідала про сім кінопрем’єр, які можна подивитися в кінотеатрах України у грудні 2021 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій