'
Читаєте зараз
Ні жіночих, ні чоловічих премій. Brit Awards введе гендерно-нейтральні номінації

Ні жіночих, ні чоловічих премій. Brit Awards введе гендерно-нейтральні номінації

Markiian Oliiarnyk
Brit Awards
  • Британська премія в індустрії музики Brit Awards скасувала поділ за статтю в номінаціях на кращих виконавців.
  • Гендерний поділ у музичній премії замінили поділом за жанрами музики.
  • Про відмову поділу номінацій на жіночі і чоловічі раніше заявили кінофестивалі у Берліні та Сан-Себастьяні.

Британська музична щорічна премія Brit Awards вже з 2022 року відзначатиме виконавців не за статтю, а за досягненнями. Організатори премії об’єднали категорії на кшталт «кращий співак» та «краща співачка» на одну гендерно-нейтральну номінацію.

Заборона розповідає, як британська музична премія замінила поділ за статтю виконавців на поділ за жанрами музики та які інші премії раніше зробили подібний крок.


Нові номінації Brit Awards

Щорічна британська премія в індустрії поп-музики Brit Awards оголосила про відмову від поділу на чоловічі і жіночі досягнення і введення нових номінацій. Як передає Reuters, організатори премії в понеділок, 22 листопада, заявили, що із 2022 року введуть гендерно-нейтральні номінації.

Тепер співаки і співачки боротимуться за звання кращого виконавця/виконавиці року в одній категорії, а не в двох окремих. Також об’єднали в одну раніше розділені номінації «кращий іноземний виконавець» і «краща іноземна виконавиця».

Поділ за гендером в номінаціях премії Brit Awards замінили поділом за жанрами пісень. Із 2022 року музичну премію вручатимуть у номінаціях альтернатива/рок, хіп-хоп/грайм/реп, поп/R’n’B та танцювальна композиція.

Читати більше новин в Telegram

Також під час 42-го вручення премії Brit Awards у 2022 році розширять номінацію «пісня року», куди зможуть потрапити всі митці, які причетні до створення пісні, а не лише солісти.

Що не так із гендерними номінаціями

Голова Brit Awards Том Марч заявив, що нові категорії дозволять відзначати виконавців виключно за їх музику та роботу, а не за те, як їх гендерно визначають.

«Важливо, щоб Brit Awards був максимально інклюзивним. Вважаю, що зараз цілком слушний час, щоб  відзначати досягнення артистів за музику, яку вони створюють, і роботу, яку вони виконують — незалежно від їхньої статі», — наголосив Марч.

Таким чином Brit Awards пішла шляхом інших премій, які відмовляються від гендерного розділу, який обмежує доступ до конкурсів для трансгендерних та небінарних осіб та зв’язує досягнення людини з її статтю. Так, Берлінський міжнародний кінофестиваль оголосив про відмову від гендерного розподілу в номінаціях з 2021 року.

А 26 жовтня 2021 року на іспанському кінофестивалі в Сан-Себастьяні в гендерно-нейтральній номінації за кращу роль «Золоту мушлю» виграли дві акторки — Джессіка Честейн та Флора Офелія Хофманн Ліндаль.

Раніше Заборона розповідала, як в США ветеран ВМС першим в країні отримав гендерно-нейтральний паспорт.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій