'
Читаєте зараз
Фільтраційні табори.Держдеп заявив про безпосередню причетність Кремля

Фільтраційні табори.Держдеп заявив про безпосередню причетність Кремля

Yevheniia Kostina
  • Саме Кремль безпосередньо контролює огляд та допити жителів окупованих територій України.
  • На початку повномасштабної війни під перевірки потрапляли бажаючі виїхати з населеного пункту, але згодом ці заходи почали стосуватися всіх. 
  • Під допити, затримки та депортацію в Росії потрапили принаймні 1.6 млн українців.

Адміністрація президента РФ Володимира Путіна безпосередньо координує фільтраційні заходи, які проводять окупанти в Україні. В Державному департаменті вважають, що це робиться, аби попередити бунти.

Заборона розповідає про перевірки українців та примусове переселення жителів захоплених територій у Росію.


Фільтраційні табори в Україні

На тимчасово окупованих територіях місцеві жителі потрапляють у фільтраційні табори, де їх оцінюють на рівень загрози російському режиму.

«Українських громадян часто роздягають на наявність «націоналістичних» татуювань, фотографують, знімають відбитки пальців. У громадян України вилучали паспорти та обшукували мобільні телефони, а російські війська інколи завантажували їхні списки контактів», – повідомили в Державному департаменті США

Такі заходи РФ застосовує для придушення опору своєму режиму: громадяни стикаються зі свавільними затриманнями, катуваннями та іншими знущаннями.

Читати більше новин в Telegram

«Спочатку під фільтрацію потрапляли ті, хто хотів виїхати за межі рідного населеного пункту. Або на підконтрольну Україні територію, або на окуповану, або взагалі в Росію. Згодом на фільтрацію почали забирати примусово», – зазначило «Радіо Свобода».

Час перебування в фільтраційному таборі залежить від багатьох факторів. Людей там можуть тримати тижнями.

Кремль координує фільтрацію

До контролю й координації фільтраційних операцій залучені співробітники Адміністрації президента Росії Володимира Путіна. З незаконними діями російських офіційних осіб зіштовхнулися й українці, що перебувають у тюрмах.

«Російські чиновники змушували в’язнів у контрольованій Росією території України подавати документи на російське громадянство. Увʼязнені, які відмовлялися подати заяву, піддавалися фізичному та психологічному насильству», – додали в Держдепі.

Напрямки примусового переселення українців у Росію. Графіка: National Intelligence Council

Загалом росіяни вже допитали, затримали та примусово депортували від 900 тис. до 1.6 млн громадян України, зокрема дітей, яких можуть відправляти без супроводу у віддалені регіони РФ.

«Тисячі українських дітей перевезли до Росії. Деякі звіти свідчать, що опинившись у Росії, українські діти проходять те, що РФ називає психологічною реабілітацією, і змушені виконувати невизначені освітні проєкти. Деякі з цих дітей не мають документів, що посвідчують особу, та інформації про місцезнаходження батьків», – зазначили в США.

Офіційні особи в підконтрольних Росії районах України розробляють адміністративні заходи для розміщення дітей-сиріт у сім’ях у Росії. Це відбувається у співпраці з російськими виконавчими органами.

Раніше Заборона розповідала про відмову російських прикордонників  увʼїзді жителям окупованого Донбасу за паспортами РФ. Така поведінка «визволителів» та контрнаступ Збройних сил України змінили настрої проросійськи налаштованих мешканців.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій