Фінляндія та Швеція йдуть в НАТО: названі руйнівні наслідки для Путіна
- Фінляндія та Швеція готові приєднатися до НАТО вже влітку 2022 року.
- Альянс має на меті посилити військову міць країн, які мають спільні кордони з Росією та Білоруссю, щоб вони були здатні відбити спробу вторгнення.
- Через членство Фінляндії та Швеції в НАТО російська армія буде змушена збільшити кількість військових на північно-західному фланзі.
Вже влітку 2022 року Північноатлантичний альянс отримає заявку на вступ від Швеції та Фінляндії. Такі рішення скандинавських країн прискорив напад Росії на Україну. Дії президента країни-агресора спровокували фундаментальну трансформацію коаліції та приведуть до того, що Володимиру Путіну та його виснаженої армії дуже дорого коштуватиме велика помилка.
Заборона розповідає, як розширення Альянсу до 32 країн послабить потужність армії Путіна.
Росія припустилася стратегічної помилки, атакував Україну
Очікується, що Фінляндія подасть заявку на вступ до НАТО в червні, а Швеція — після цього. Країни спільно працюють над досягненням внутрішнього консенсусу, але остаточне рішення ухвалять незалежно. Обидві межують з Росією через Балтійське море, а Фінляндія має загальний сухопутний кордон у 1 335 кілометрів, пише The Times
Американські офіційні особи заявили, що членство в НАТО для обох скандинавських країн було важливою темою під час переговорів між міністрами закордонних справ Альянсу минулого тижня [на початку квітня-2022], у яких взяли участь Швеція та Фінляндія. «Як це може бути чимось, крім масштабної стратегічної помилки Путіна?» — сказав один високопоставлений американський чиновник.
Прем’єр-міністерка Фінляндії Санна Марін заявила, що Гельсінкі настав час серйозно переглянути свою позицію щодо НАТО. «Росія не такий сусід, як ми думали і спонукала ухвалити рішення обачно, але швидко. Я думаю, що ми проведемо дуже ретельні дискусії, але не витратимо на цей процес більше часу, ніж потрібно, тому що ситуація дуже складна», — додала Марін.
Читати більше новин в TelegramШвеція проводить перевірку політики безпеки, яка завершиться до кінця наступного місяця. «Я жодним чином не виключаю членство в НАТО», — сказала прем’єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон.
Посилення НАТО змінить розміщення російської армії
НАТО планує розгорнути постійні повномасштабні військові сили на кордонах країн-членів, щоб запобігти подальшому російському вторгненню в міру адаптації до «нової реальності».
Членство Фінляндії та Швеції в НАТО спричинить передислокацію на північно-західному фланзі військ Росії. Це ще більше розтягне армію Путіна, яка вже сильно постраждала від опору України та тривалого конфлікту.
Зараз Альянс має 40 000 військових під своїм прямим командуванням на східному фланзі Європи, від Балтійського до Чорного моря. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого це число зросло вдесятеро.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав, що військову міць НАТО можна посилити ще більше, щоб країни, які мають спільні кордони з Росією та Білоруссю, були здатні відбити спробу вторгнення.
«Те, що ми бачимо зараз, — це нова реальність, нова норма для європейської безпеки. Тому ми попросили наших військових командирів надати варіанти для того, що ми називаємо «перезавантаженням», більш довгостроковою адаптацією НАТО. Я очікую, що лідери Альянсу ухвалять рішення з цього приводу, коли зустрінуться в Мадриді на саміті НАТО в червні», — сказав він.
Раніше Заборона розповідала про зустріч голів дипломатій країн-членів НАТО за участю України, представників Великої сімки та інших партнерів Альянсу.
Читати більше новин в Telegram