Читаєте зараз
Флот РФ тікає з Криму: що відомо про єдиний небезпечний корвет

Флот РФ тікає з Криму: що відомо про єдиний небезпечний корвет

Ilona Kivva
Автор:
  • РФ почала передислоковувати судна із Севастопольської бухи орієнтовно з початку жовтня до 24 жовтня 2023 року.
  • Більшу частину техніки перекинули у Новоросійськ. Також готують місця в Абхазії.
  • Серед усіх кораблів, що залишилися біля Криму, найбільшу небезпеку становить корвет «Циклон».

Малий ракетний корабель класу Каракурт став єдиним носієм Калібрів у регіоні. Він став на озброєння Чорноморського флоту ворога тільки у липні 2023 року і має посилений протиракетний захист. Знищити його можливо, але проблематично.

Заборона розповідає про дані моніторингової групи з Криму, а також про характеристики одного з найбільш небезпечних кораблів у бухті.

Севастопольська бухта: які судна ЧФ РФ стоять

Військово-морські сили РФ почали передислоковувати кораблі із Севастопольської бухти орієнтовно з початку жовтня 2023 року. Частина флоту опинилася в Новоросійську.

«Вони [росіяни] перебазували частину оперативного складу, мається на увазі системи управління Чорноморським флотом. Тобто вони відчувають загрозу. Також тривають активні роботи в місті Очамчире — це Абхазія. Росіяни там провели днопоглиблювальні роботи, десь зробили реконструкцію портової інфраструктури, щоб забезпечити ще й там базування військових кораблів», — розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.

Переміщення повністю зупинили 24 жовтня 2023 року, йдеться у звіті моніторингової групи «Крымский ветер».

Читати більше новин в Telegram

Судячи із супутникових знімків, за цей час вивели практично всі носії крилатих ракет Калібр, які є головною морською ціллю українських воїнів.

Станом на 3 листопада у бухті залишили:

  • малий ракетний корабель «Циклон» — пришвартований біля бочок на вході до Севастопольської бухти;
  • два сторожові кораблі проєкту 1135 «Буревестник»;
  • чотири великі десантні кораблі проєкту 775 (клас Ropucha);
  • один малий протичовновий корабель проєкту 1124 «Альбатрос»;
  • два малі ракетні кораблі проєкту 1239 «Сивуч»;
  • один тральщик проєкту 12700 «Александрит»;
  • один тральщик проєкту 266М «Аквамарин-М»;
  • два розвідувальні кораблі — «Приазовья» та «Иван Хурс».

Крім цього, на ремонті у Севастополі стоять ще два десантні кораблі:

  • «Минск» — у Корабельній бухті;
  • «Азов» — у 13-му СРЗ у Кілен-бухті.

Корабель «Циклон»: чим особливий

Серед усіх суден, що станом на 3 листопада перебувають біля Криму, найбільшу небезпеку несе «Циклон» — він є єдиним носієм Калібрів у бухті.

Це малий ракетний корабель класу Каракурт, який увійшов до Чорноморського флоту РФ тільки у липні-2023. Він має суттєву відмінність від своїх попередників по класу, а саме — покращений протиракетний захист. 

Так, інші судна (їх є три, вони входять у Балтійський флот) оснащені вісьмома переносними ракетами протиповітряної оборони Ігла-С і Верба. Натомість на «Циклон» поставили гарматно-ракетні комплекси «Панцирь-МЕ». Це морська версія «Панциря», який вважається одним із найкращих ППО-комплексів у арсеналі РФ. 

Малий ракетний корабель проєкту 22800 «Циклон». Фото: Defense Express

Задекларовано, що дальність знищення повітряних цілей складає до 20 км при висоті до 15 кілометрів. Система може одночасно вразити ракетами чотири цілі, а її зенітні гармати (5000 пострілів/хв.) автоматично вражають ті загрози, які ракети не помітили. Система повністю автоматизована.

На кораблі також стоїть радіолокаційний комплекс «Минерал-М», який складається з пасивної та активної частин. Вони призначені для огляду надводного простору, наприклад, есмінці помічають ще за 250 кілометрів. Повітряний простір моніторять чотири фіксовані РЛС 1РС-3 — вони входять у ППО-комплекс. Заявлено, що цілі виявляють на відстані до 70 кілометрів.

Знищити такий корвет цілком можливо, однак складніше, ніж інші, адже Панцир-МЕ фактично закрив головну прогалину протиповітряної оборони російського флоту.

Раніше Заборона розповідала про специфіку десантних кораблів проєкту 775, або класу Ropucha, до яких належать російські «Минск»і «Азов». Усі судна цього типу побудовані ще під час холодної війни.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій