'
Читаєте зараз
Фонд 2402 буде навчати виживання в умовах війни з використанням VR

Фонд 2402 буде навчати виживання в умовах війни з використанням VR

Ilona Kivva
Автор:
  • В Україні стартує унікальна програма тренувань з використанням віртуальної реальності.
  • Тренінг від Фонда 2402 передбачає занурювання учасників у реальну стресову ситуацію і створює умови для переживання аналогічного досвіду, не наражаючи на небезпеку.
  • До оновлених навчальних програм зможуть доєднатися учасники гуманітарних організацій, документатори воєнних злочинів, правозахисники та волонтери.

Робота на лінії фронту дійсно ризикована, тому треба готуватися до цього ризику. Треба виходити з зони комфорту і занурювати себе в стресові умови. Тільки таким чином можна набути тих знань та навичок, які вдасться застосувати, коли загрожує небезпека. І VR дає таку можливість.

Заборона розповідає про тренувальну програму Фонду 2402.

Тренування з безпеки: VR-технологія

Практичні навчання фокусуються на загрозах, ризиках та безпекових випадках, типових для тих, хто живе і працює в умовах війни. Контент VR-подорожей розроблявся компанією Headset Immersive і сертифікованими фахівцями з безпеки, екстреної медичної та першої психологічної допомоги, використовуючи досвід цілодобової роботи на фронті.

«Ми отримали унікальну можливість використовувати найсучасніші технології в тренуваннях з безпеки. Віртуальна реальність, імплементована у навчання, вражає своєю інноваційністю та свіжим поглядом на проблему. VR-модулі сьогодні — це найефективніший спосіб отримувати життєво важливу інформацію і одразу застосовувати її в стресових умовах», — каже співзасновниця і виконавча директорка Фонду 2402 Катерина Сергацкова.

Читати більше новин в Telegram
Фото: Фонд 2402

В наступному році люди в Україні і за її межами матимуть можливість випробувати програму особисто. Це будуть VR-модулі Headset з фокусом на діджитал безпеку, першу домедичну допомогу та оцінку ризиків. 

Виживання в небезпечних умовах

Такий підхід підготовки до виживання в небезпечних умовах мінімізує ризик того, що, опинившись в критичній ситуації в реальному житті, людина розгубиться, не зможе себе опанувати та виявиться абсолютно безпорадною перед смертельною загрозою. Тренінги Фонду 2402 ставлять у центр уваги розвиток емоційної та розумової стійкості. Використання VR-технологій дає можливість на основі даних скласти уявлення про індивідуальні сильні та слабкі сторони. Це включає ситуаційну обізнаність, прийняття рішень і самоконтроль під тиском.

Фото: Фонд 2402

Перші 40 учасників вже мали можливість отримати унікальний спільний життєвий досвід і особисто переконатися в ефективності таких тренувань. В липні 2023 року Фонд 2402 спільно з компанією Headset Immersive та VICE Media провів у Львові перший інтерактивний VR-тренінг для українських журналістів. Інноваційність рішень, досвід і професійність тренерів, сильна програма і детальна організація тренінгу задали нову планку в підготовці журналістів до роботи в умовах війни в Україні та за її межами.

Як це було, дивіться у відео.

«Це не просто лекція, яку ти сьогодні почув, а завтра забув. Відчуття дуже схожі на те, що ми переживаємо під час роботи на фронті, — каже один з учасників тренінгу. — Тренуючись в таких умовах, ти вже знаєш, що робити. А це надає відчутну впевненість. У віртуальній реальності ми маємо можливість прожити ті ситуації, з якими ще не зіштовхувалися в реальності, і пропрацювати їх. Тут можна робити помилки, від яких не залежатиме життя колег чи героїв матеріалу, проаналізувати та виправити їх».

Фото: Фонд 2402

Фонд 2402 був створений журналісткою Катериною Сергацковою та продюсером Романом Степановичем. З першого дня повномасштабного вторгнення роздає бронежилети, каски і тактичні аптечки, засоби комунікації та проводить HEFAT тренінги з безпеки для журналістів, які працюють в небезпечному середовищі. В жовтні 2023 року Фонд 2402 розширив свій мандат і відтепер допомагатиме не тільки представникам українських та іноземних ЗМІ, а й всім, хто працює у прифронтових областях та зоні воєнних дій. До оновлених навчальних програм зможуть доєднатися учасники гуманітарних організацій, документатори воєнних злочинів, правозахисники та волонтери.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій