'
Читаєте зараз
Реальний досвід роботи на фронті 24\7: як потрапити на SMART-програму від Head Set та Фонду 2402

Реальний досвід роботи на фронті 24\7: як потрапити на SMART-програму від Head Set та Фонду 2402

Yevheniia Kostina
  • У Львові 3-5 липня 2023 року пройде перший в Україні тренінг для журналістів з використанням VR-сценаріїв.
  • Заявки можуть подати медійники, які потребують навчання найбільше і мають найменше можливостей його відвідати.
  • Head Set-курс в Україні організовує Фонд 2402 за підтримки чеської некомерційній організації People in Need.

Триденна SMART (Safety, Medical and Resilience Training) програма від американської компанії Head Set занурює учасників у реальну стресову ситуацію. Учасників не наражатимуть на небезпеку, але створять умови для переживання аналогічного досвіду.

Заборона розповідає про унікальний курс та про те, як на нього податися.


Програма SMART: що це таке

Журналістка Кейт Паркінсон працювала разом з оператором під час громадянської війни в Лівії у 2011 році. Колегу було поранено з РПГ, і вона не змогла впоратися із шоком: забула все, що вчила. Психологічна неготовність до такої ситуації стала для Паркінсон дуже корисним уроком і вона стала однією із засновників Head Set, який і розробляє SMART-програми.

Тренінг заснований на реальному досвіді цілодобової роботи на фронті. Він фокусується на загрозах, ризиках та безпекових випадках, типових для журналістських відряджень. Контент VR-подорожей розроблено сертифікованими фахівцями з безпеки, екстреної медичної та першої психологічної допомоги. Програму ведуть сертифіковані тренери, які самі є журналістами або працюють разом з ними.

Тренінг в рамках SMART-програми від Head Set

«Триденний SMART від Head Set — найефективніший спосіб отримувати життєво важливу інформацію і одразу застосовувати її в стресових умовах. Такий підхід мінімізує ризик того, що, опинившись в критичній ситуації в реальному житті, людина розгубиться, не зможе себе опанувати і виявиться абсолютно беззахисною і безпорадною перед смертельною загрозою», — розповідає керівник та співзасновник Фонду 2402 Роман Степанович.

Читати більше новин в Telegram

Тренінг у Львові 3-5 липня

Програма навчання будуватиметься на трьох основних темах, адаптованих під реалії війни в Україні:

  • безпека;
  • медицина;
  • психологічна стійкість.

Взяти участь в тренінгу можуть працівників ЗМІ, які регулярно працюють в полі або тільки починають працювати, і які зазвичай не отримують належної підготовки перед відрядженням у гарячі точки. Це журналісти-фрілансери, фіксери, локальні продюсери — медійники, які потребують навчання найбільше і мають найменше можливостей його відвідати.

Щоб подати заявку на участь, потрібно заповнити анкету.

Дорога, проживання та харчування для учасників оплачується Фондом 2402.

Цей тренінг для українських журналістів став можливим завдяки підтримці чеської некомерційній організації People in Need.

Фонд 2402

Фонд 2402 був створений журналістами Катериною Сергацковою та Романом Степановичем в перший день повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

З того часу Фонд передав українським журналістам-фрілансерам та іноземним колегам понад 300 комплектів бронежилетів і шоломів, близько 300 тактичних аптечок, забезпечив редакції українських видань генераторами, технікою, організував низку HEFAT-тренінгів для більш ніж 250 медійників.

Фонд 2402 є українським партнером міжнародної асоціації ACOS Alliance, яка об’єднує організації, які спеціалізуються на безпеці журналістів. Фінансується переважно з внесків благодійників та таких організацій, як Saint Javelin, Free Press Unlimited, Roripeck Trust. Доєднатися до підтримки ініціативи можна в кілька кліків. 

Раніше Заборона розповідала про практичний відео-курс з тактичної медицини та безпеки за стандартами комітету Tactical Сombat Сasualty Сare Міністерства оборони США. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій