Читаєте зараз
Фонд Клуні просить Німеччину розслідувати воєнні злочини росіян: що за справи

Фонд Клуні просить Німеччину розслідувати воєнні злочини росіян: що за справи

Ilona Kivva
Автор:

Фонд Джорджа та Амаль Клуні «За справедливість» (CFJ) подав три справи про воєнні злочини РФ в Україні до прокуратури Німеччини. Описи злочинів зібрані ініціативою CFJ The Docket. Вони вчинені на території Одеської, Харківської та Київської областей, пишуть на сайті фонду.

Німеччина користується принципом універсальної юрисдикції, який дозволяє розслідувати правопорушення за кордоном, незалежно від громадянства підозрюваних і потерпілих.

Серед фігурантів російські командири вищої та середньої ланки. Докази проти них отримані під час польових досліджень, за допомогою супутникових знімків та аналізу даних з відкритих джерел.

Деталі:

  • російські війська обстріляли селище Сергіївка Одеської області 2 липня 2022 року. В результаті удару ракетами Х-22 загинули 22 людини, ще 40 отримали поранення. Всі жертви були мирними жителями. Відповідальність за це, імовірно, лежить на вищому командуванні Головного управління Генштабу РФ;
  • затримання, тортури і вбивство чотирьох чоловіків у Харківській області в березні 2022 року. Підозрювані — чотири командири підрозділів так званої ЛНР і російської армії;
  • щонайменше 28 вбивств, п’ять випадків зґвалтування і тортури восьми людей виявили в Київській області в березні 2022 року. Підозрювані у справі — п’ять російських командирів.

Розслідування Фонду Клуні на Харківщині. Фото: CFJ

Представлятиме інтереси потерпілих і їхніх родин німецька адвокатка Наталі фон Вістінгаузен спільно з юристами з The Docket. Якщо докази будуть переконливі, Німеччина може розпочати кримінальне розслідування та видати ордери на арешт. Вони будуть міжнародними, тобто діятимуть й поза межами країни. 

У зазначених справах родини загиблих і постраждалих живуть у Німеччині, або готові приїхати, щоб дати свідчення. Фонд представляє інтереси 16 постраждалих і сімей загиблих, а одну зі справ вони подали спільно з українською правозахисною організацією Truth Hounds.Фонд, а саме відома американська політична діячка Гілларі Клінтон разом із Джорджем Клуні та його дружиною, також працюють над документальним фільмом, який розкриватиме російські воєнні злочини в Україні. Стрічка «Ластівки повернуться» знаходиться на стадії виробництва. Прем’єра очікується у 2024 році.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій