Читаєте зараз
Фундація підтримки журналістів 2402 отримала Консультаційну Раду: хто туди потрапив і що робитимуть

Фундація підтримки журналістів 2402 отримала Консультаційну Раду: хто туди потрапив і що робитимуть

Yevheniia Kostina
  • Фундація 2402 була заснована журналістами в перший день великої війни як джерело екстреної допомоги колегам.
  • Напередодні річниці заснування ініціативи членами Ради стали медійники з України, Британії, Канади та США.
  • Основна місія — вивести роботу Фундації на нову ланку, що дозволить ще більш допомагати журналістам, які працюють в надзвичайних умовах.

З початку повномасштабного вторгнення Фундація термінової підтримки 2402 працює для захисту та підтримки журналістів в Україні: оперативно відповідає на запити медійників. Аби збільшити ефективність професійної допомоги та розширити стратегічні напрямки роботи, Фундація залучила компетентних партнерів і сформував Консультаційну Раду.

Заборона розповідає про задачі та цілі.


Фундація 2402: чим займається

Основні завдання членів Ради — консультації, експертна оцінка та надання професійних порад щодо різних напрямків роботи Фундації. Це покращить ситуацію з безпекою та захистом журналістів в Україні, підтримає та забезпечить всім необхідним якомога більше медійників, які висвітлюють війну. Члени Ради аналізуватимуть ефективність діяльності, ділитимуться рекомендаціями, виступатимуть амбасадорами Фундації у перемовинах з донорами та представлятимуть у публічній площині.

Фундація 2402 була створена журналісткою Катериною Сергацковою та продюсером Романом Степановичем в перший день повномасштабного вторгнення. З тих пір Фонд забезпечив:

  • більше ніж 20 редакцій українських видань засобами індивідуального захисту;
  • передав українським журналістам-фрілансерам близько 260 комплектів бронежилетів і касок;
  • 220 тактичних аптечок, десятки супутникових телефонів, комунікаторів, генератор та іншу техніку;
  • більше 200 медійників пройшли HEFAT тренінги з безпеки і навчилися виживанню у ворожому середовищі. 

Рада не втручається в діяльність Фундації, не впливає на його поточну роботу чи політику, а виконує лише консультативні, експертні функції. 

Читати більше новин в Telegram

Консультаційна Рада Фундації 2402

Створення Консультаційної Ради — це новий серйозний крок в діяльності та розвитку Фундації 2402. Кожен з її членів — блискучий професіонал своєї справи з великим і унікальним досвідом.

«Це допоможе глибше і ширше розглянути проблеми безпеки журналістів, привернути увагу світу та розробити конкретні шляхи для їхнього вирішення. Я дуже вдячний колегам за те, що вони погодилися стати членами Консультаційної Ради та допомагатимуть нам стати більш корисними та ефективними. Об’єднавши спільні прагнення, компетенцію та зусилля, впевнений, ми зможемо зробити набагато більше для підтримки та захисту журналістів в Україні», — каже керівник і співзасновник Фундації 2402 Роман Степанович.

До складу Консультаційної Ради увійшли:

  • Керрі Патерсон (Kerry Paterson ) — заступниця директора з надзвичайних ситуацій у Комітеті захисту журналістів (CPJ), США.
  • Елізабет Кантенис (Elisabeth Cantenys) — виконавча директорка ACOS Alliance, співкерівник групи адвокації Newsrooms у Coalition Against Online Violence, екс-директорка програм Rory Peck Trust, Великобританія.
  • Кристіан Борис (Christian Borys) — засновник фонду Saint Javelin, екс-журналіст, Канада.
  • Ангеліна Карякіна — українська журналістка, головна продюсерка інформаційного мовлення Суспільного, співзасновниця «Лабораторії журналістики суспільного інтересу», Україна.
  • Ольга Руднева — співзасновніця центру для лікування та реабілітації жертв війни  Superhumans, екс-директорка Фонду Олени Пінчук, Україна.
  • Мстислав Чернов — режисер, документаліст, письменник, засновник Асоціації фотографів України, Україна.

Раніше Заборона розповідала про серію навчальних відео з тактичної медицини та безпеки для журналістів, яку запустила Фундація 2402 на YouTube-каналі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій