'
Читаєте зараз
ФОПам максимально спростять життя: в Раді і Мінцифри пропонують суперпроєкт

ФОПам максимально спростять життя: в Раді і Мінцифри пропонують суперпроєкт

Ilona Kivva
Автор:
  • Фізичні особи-підприємці третьої групи зобов’язані сплачувати єдиний податок та ЄСВ, а також подавати звітність по цих податках.
  • В українському парламенті зареєстрували законопроєкт, який зробить ці процедури автоматичними.
  • Щоб взяти участь у проєкті, потрібно буде виконати лише дві умови. 

Для ФОПів на спрощеній системі оподаткування можуть створити автоматизовану систему. Вона дозволить сплачувати податки та вести звітність без участі підприємця — всі операції виконуватиме банк-агент.

Заборона розповідає про ініціативу для підприємців у Раді.


Smart-ФОП: законопроєкт у Раді

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону №8226, який передбачає  спрощення ведення звітності та сплати податків для фізичних осіб-підприємців (ФОП). Документ ініціювали 12 народних депутатів («Голос», «‎Слуга народу»).

Так, парламентарі пропонують створити SMART-систему. Вона буде доступна підприємцям третьої групи на спрощеній системі оподаткування.

Які додаткові умови:

Читати більше новин в Telegram
  • не платник ПДВ;
  • без найманих працівників;
  • дотримується лімітів по доходу та видів діяльності для третьої групи єдиного податку;
  • отримує виключно безготівковий дохід.

«Ідея точно спростить роботу великій кількості ІТ-шників, маркетологів, консультантів чи їх бухгалтерам. Ну і податковій теж. Спрощена система для ФОПів стане SMART: все автоматизовано, щоб ФОП навіть не перетинався з державою. Підприємцям-спрощенцям можна буде не перейматися за подачу звітності, сплату податків та взаємодію з податковою — все це за них зробить банк», — розповів один з авторів ініціативи Ярослав Желєзняк (Голос).

Щоб отримати такого банківського агента достатньо буде зареєструвати ФОП, а потім:

  • подати заявку в Дії на реєстрацію;
  • відкрити спецрахунок у банку.

Банк-агент самостійно вираховуватиме єдиний податок та Єдиний соціальний внесок (ЄСВ), а також надаватиме податковій звітність. Фактично, ФОП просто отримуватиме на спецрахунок вже чистий прибуток.

Раніше Заборона розповідала про ідею у Верховній Раді щодо запровадження системи вільного підприємництва для власників невеликого сімейного бізнесу. Це дозволить їм займатися своєю справою без реєстрації ФОП.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій