Читаєте зараз
ФОПам максимально спростять життя: в Раді і Мінцифри пропонують суперпроєкт

ФОПам максимально спростять життя: в Раді і Мінцифри пропонують суперпроєкт

Ilona Kivva
Автор:
  • Фізичні особи-підприємці третьої групи зобов’язані сплачувати єдиний податок та ЄСВ, а також подавати звітність по цих податках.
  • В українському парламенті зареєстрували законопроєкт, який зробить ці процедури автоматичними.
  • Щоб взяти участь у проєкті, потрібно буде виконати лише дві умови. 

Для ФОПів на спрощеній системі оподаткування можуть створити автоматизовану систему. Вона дозволить сплачувати податки та вести звітність без участі підприємця — всі операції виконуватиме банк-агент.

Заборона розповідає про ініціативу для підприємців у Раді.


Smart-ФОП: законопроєкт у Раді

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону №8226, який передбачає  спрощення ведення звітності та сплати податків для фізичних осіб-підприємців (ФОП). Документ ініціювали 12 народних депутатів («Голос», «‎Слуга народу»).

Так, парламентарі пропонують створити SMART-систему. Вона буде доступна підприємцям третьої групи на спрощеній системі оподаткування.

Які додаткові умови:

  • не платник ПДВ;
  • без найманих працівників;
  • дотримується лімітів по доходу та видів діяльності для третьої групи єдиного податку;
  • отримує виключно безготівковий дохід.

«Ідея точно спростить роботу великій кількості ІТ-шників, маркетологів, консультантів чи їх бухгалтерам. Ну і податковій теж. Спрощена система для ФОПів стане SMART: все автоматизовано, щоб ФОП навіть не перетинався з державою. Підприємцям-спрощенцям можна буде не перейматися за подачу звітності, сплату податків та взаємодію з податковою — все це за них зробить банк», — розповів один з авторів ініціативи Ярослав Желєзняк (Голос).

Щоб отримати такого банківського агента достатньо буде зареєструвати ФОП, а потім:

  • подати заявку в Дії на реєстрацію;
  • відкрити спецрахунок у банку.

Банк-агент самостійно вираховуватиме єдиний податок та Єдиний соціальний внесок (ЄСВ), а також надаватиме податковій звітність. Фактично, ФОП просто отримуватиме на спецрахунок вже чистий прибуток.

Раніше Заборона розповідала про ідею у Верховній Раді щодо запровадження системи вільного підприємництва для власників невеликого сімейного бізнесу. Це дозволить їм займатися своєю справою без реєстрації ФОП.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору