Читаєте зараз
Франція розглядає відряджання спецпризначенців в Україну: чи є для них умови

Франція розглядає відряджання спецпризначенців в Україну: чи є для них умови

Ilona Kivva
Автор:

Уряд Франції вивчає можливість дозволити спецпризначенцям та іншим військовим підрозділам перетинати кордон України, йдеться в матеріалі Заборони.

Заява Емманюеля Макрона щодо потенційної участі військ НАТО у війні проти РФ викликала неоднозначну реакцію європейських лідерів. Проте французький президент наполіг на тому, що його слова ретельно продумані та виважені. Згодом вони знайшли підтримку серед інших країн, зокрема країн Балтії. 

Український уряд зробив все від себе залежне, щоби підготувати військову інфраструктуру для участі іноземних громадян у захисті держави, вважає голова Українського центру безпеки та співробітництва Сергій Кузан.

«Ухвалений відповідний закон “Про військову службу і військовий обов’язок”, також є Інтернаціональний легіон, в якому проходять військову службу іноземні громадяни. Тобто механізми у нас є», — сказав він.

Крім того, дозвіл НАТО на відрядження військ необов’язковий. Влада окремих країн, імовірно, сама даватиме на це дозвіл, аби не допустити російської риторики про втягування Альянсу у війну, додав експерт.

Найголовніше те, що Макрон зняв табу на такі розмови, що означає перехід від партнерських до союзницьких відносин із можливістю завести військовий контингент на українську територію, додає керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

«Вочевидь є розуміння, що вже замало порушувати питання лише про пришвидшення надання Україні різних систем озброєння. Настав час питання про оформлення військової коаліції саме союзників, а не просто партнерів, для підтримки України та можливої участі в бойових діях проти агресора на українській території», — вважає Мусієнко.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій