'
Читаєте зараз
Гаага хоче тимчасово скасувати санкції проти Росії. У чому річ

Гаага хоче тимчасово скасувати санкції проти Росії. У чому річ

Markiian Oliiarnyk
  • До 10 жовтня 2022 року місто має припинити виконання усіх угод з російськими компаніями включно з «Газпромом».
  • Іншого постачальника блакитного палива муніципалітет шукає протягом всього літа і малоймовірно, що новий контракт буде підписаний завчасно.
  • ЄС цілком може погодитися звільнити Гаагу від виконання санкцій, оскільки влада міста виконала ключові умови.

Нідерландське місто Гаага проситиме Європейський Союз (ЄС) про тимчасове звільнення від санкцій проти Росії до 1 січня 2023 року. Місцева влада розраховує до цього часу знайти альтернативу газовій угоді з «Газпромом», однак навіть завчасно проведений тендер поки не дав результатів.

Заборона розповідає про звільнення від санкцій проти РФ для неофіційної столиці Нідерландів.


Газовий тендер у Гаазі: що з ним не так

Гаага є одним із багатьох нідерландських муніципалітетів, який має енергетичний контракт з «Газпромом». А санкції ЄС проти країни-агресорки зобов’язують уряди країн-членів та інші державні органи розірвати усі чинні угоди з російськими компаніями до 10 жовтня 2022 року, пише Reuters.

Для влади адміністративного центру королівства Нідерландів це означає, що треба якомога швидше знайти нового постачальника газу. Місто вже провело загальноєвропейський тендер у червні та липні, але досі ще не погодило жодну з  пропозицій.

«Індивідуальні переговори з постачальниками обов’язково приведуть до угоди. Але це відбудеться не раніше 10 жовтня. Тому ми проситимемо звільнення від нашої поточної домовленості [з ЄС] до 1 січня 2023 року, щоб гарантувати безпеку поставок і полегшити перебіг перемовин», — заявила 25 серпня заступниця мера Гааги Саскія Бруїнс. 

Читати більше новин в Telegram

Євросоюз, на думку чиновниці, дозволить звільнення, оскільки місто виконало умову щодо своєчасного проведення тендеру. Просто місцева влада визначила його безрезультативний, а не таким, що не відбувся. При виборі постачальника для муніципалітету пріоритетним є питанням ціни: очевидно, що будь-який новий контракт буде значно дорожчим за угоду з «Газпромом». Саме тому тендерна комісія досі не обрала кандидатів, оскільки їхні пропозиції виглядали фінансово невигідними.

Найбільші імпортери російських енергоресурсів. Інфографіка: Centre for Research on Energy and Clean Air

Муніципальна влада Гааги, де розташовані майже усі державні органи Нідерландів, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну постійно засуджувала дії агресора і закликала до впровадження нових і нових санкцій.

Раніше Заборона розповідала про країни, що обмежили або заборонили в’їзд громадянам Росії на свою територію, серед яких, зокрема є й королівство Нідерландів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій