Король Нідерландів Віллем-Олександр відвідує трансформаторні платформи Tennet Net op Zee, платформу Q13a-A Neptune Energy та пілотний проект Oceans of Energy, де працюють над майбутнім енергетичної системи з вітром, сонцем і зелений водень 25 серпня 2022 року в Північному морі, Нідерланди. Фото: P van Katwijk/Getty Images
До 10 жовтня 2022 року місто має припинити виконання усіх угод з російськими компаніями включно з «Газпромом».
Іншого постачальника блакитного палива муніципалітет шукає протягом всього літа і малоймовірно, що новий контракт буде підписаний завчасно.
ЄС цілком може погодитися звільнити Гаагу від виконання санкцій, оскільки влада міста виконала ключові умови.
Нідерландське місто Гаага проситиме Європейський Союз (ЄС) про тимчасове звільнення від санкцій проти Росії до 1 січня 2023 року. Місцева влада розраховує до цього часу знайти альтернативу газовій угоді з «Газпромом», однак навіть завчасно проведений тендер поки не дав результатів.
Заборона розповідає про звільнення від санкцій проти РФ для неофіційної столиці Нідерландів.
Газовий тендер у Гаазі: що з ним не так
Гаага є одним із багатьох нідерландських муніципалітетів, який має енергетичний контракт з «Газпромом». А санкції ЄС проти країни-агресорки зобов’язують уряди країн-членів та інші державні органи розірвати усі чинні угоди з російськими компаніями до 10 жовтня 2022 року, пише Reuters.
Для влади адміністративного центру королівства Нідерландів це означає, що треба якомога швидше знайти нового постачальника газу. Місто вже провело загальноєвропейський тендер у червні та липні, але досі ще не погодило жодну з пропозицій.
«Індивідуальні переговори з постачальниками обов’язково приведуть до угоди. Але це відбудеться не раніше 10 жовтня. Тому ми проситимемо звільнення від нашої поточної домовленості [з ЄС] до 1 січня 2023 року, щоб гарантувати безпеку поставок і полегшити перебіг перемовин», — заявила 25 серпня заступниця мера Гааги Саскія Бруїнс.
Євросоюз, на думку чиновниці, дозволить звільнення, оскільки місто виконало умову щодо своєчасного проведення тендеру. Просто місцева влада визначила його безрезультативний, а не таким, що не відбувся. При виборі постачальника для муніципалітету пріоритетним є питанням ціни: очевидно, що будь-який новий контракт буде значно дорожчим за угоду з «Газпромом». Саме тому тендерна комісія досі не обрала кандидатів, оскільки їхні пропозиції виглядали фінансово невигідними.
Найбільші імпортери російських енергоресурсів. Інфографіка: Centre for Research on Energy and Clean Air
Муніципальна влада Гааги, де розташовані майже усі державні органи Нідерландів, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну постійно засуджувала дії агресора і закликала до впровадження нових і нових санкцій.