Читаєте зараз
Галюциногенні гриби можуть стати ліками проти анорексії

Галюциногенні гриби можуть стати ліками проти анорексії

Анастасія Бодюл
  • Психоделічна речовина псилоцибін, яка є у галюциногенних видах грибів, допомагає полегшити симптоми анорексії.
  • Розлад має найвищий рівень смертності серед усіх психічних хвороб.
  • Галюциноген викликає позитивні зміни в настрої та мисленні, імітуючи гормон серотонін, що відповідає за самопочуття.

Псилоцибін вже показав перспективу лікування багатьох психічних розладів, таких як депресія, алкогольна залежність та обсесивно-компульсивний розлад. Використання психоделіку може стати справжнім порятунком для багатьох хворих на анорексію: схваленого лікування проти неї досі не існує. 

Заборона розповідає про користь психоактивних речовин у терапії харчового розладу.


Псилоцибін: як впливає на психіку

Психоделічна речовина псилоцибін, яка міститься у галюциногенних видах грибів, позитивно впливає на людей з анорексією, . Препарат значно покращив якість їхнього життя та допоміг відмовитися від постійного контролю за вагою, пише Livescience.

«Всього одноразову дозу псилоцибіну отримали 10 жінок із розладом харчової поведінки у віці від 18 до 40 років. Ніяких побічних ефектів піддослідні не відчули, а у їхньому стані спостерігалось значне покращення. Метод потенційно може стати першою терапією від анорексії, адже наразі схвалених ліків проти неї немає», — зазначають у виданні. 

90% учасниць групи після лікування повідомили, що стали почуватися більш оптимістично налаштованими. При цьому 80% оцінили цей досвід як один із найбільш значущих у житті, а 70% відчули, що загальна якість їхнього життя покращилася. Чотири пацієнтки навіть увійшли в ремісію через три місяці: їхнє занепокоєння вагою знизилось до рівня, який у нормі відчувають люди.

Читати більше новин в Telegram

Галюциноген викликає зміни в настрої та мисленні шляхом перемикання рецепторів у мозку. Після потрапляння в організм псилоцибін розщеплюється на псилоцин: ця речовина імітує нейромедіатор серотонін — гормон, який відповідає за самопочуття. Його кількість значно занижена у пацієнтів з анорексією. Препарат вже показав перспективу лікування інших психічних розладів, таких як депресія, алкогольна залежність та обсесивно-компульсивний розлад. 

Галюцинаторний ефект речовини може змусити бачити образи, чути звуки та відчувати почуття, які здаються абсолютно реальними. Після прийому відбувається різке посилення зв’язку між ділянками мозку, які зазвичай не з’єднані між собою. У людини, яка приймає псилоцибін, можуть виникнути навіть поєднання двох чуттів — наприклад, здатність чути кольори чи бачити звуки. Він також впливає на емоції: саме звідси той високий духовний досвід, про який говорять реципієнти. 

Анорексія: що це

Анорексія — це розлад харчової поведінки, що характеризується аномально низькою масою тіла, сильним страхом набрати вагу та спотвореним сприйняттям свого тіла. Люди з цим психічним захворюванням зациклені на своїй фігурі та постійно контролюють вагу: нездорове прагнення до худоби призводить до непоправних наслідків для здоров’я. Розлад має найвищий рівень смертності серед усіх психічних хвороб. 

Хворі сильно обмежують кількість споживаної їжі, щоб запобігти набору маси тіла або продовжити її втрату. Часто вдаються і до ще радикальніших методів: блювання після прийому їжі, використання проносних та дієтичних засобів, сечовивідних препаратів і клізм. Вони можуть намагатися схуднути, надмірно займаючись фізичними вправами. Насправді анорексія не пов’язана з їжею. Це надзвичайно нездоровий і часто небезпечний для життя спосіб впоратися з емоційними проблемами. Хворі часто ототожнюють худорлявість із самооцінкою. Захворювання важко піддається лікуванню: у половини госпіталізованих пацієнтів спостерігається рецидив протягом року після виписки. 

Раніше Заборона розповідала про незвичні властивості психоделіків, які можуть зробити прорив у реабілітації хворих: ці речовини відкривають здатність мозку швидко навчатися.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій