'
Читаєте зараз
Гейлі та ДеСантіс все ще забирають голоси у Трампа: як це може зіграти проти нього на виборах 2024

Гейлі та ДеСантіс все ще забирають голоси у Трампа: як це може зіграти проти нього на виборах 2024

Daniil Tsarevskyi
  • 2 квітня 2024 року в чотирьох штатах США пройшли праймеріз, на яких переміг Дональд Трамп.
  • Нікі Гейлі та Рон ДеСантіс все ще забирають голоси у колишнього президента США, попри те, що знялись із голосування.
  • Національні зʼїзди республіканської та демократичної партій, на яких затвердять кандидатури Джо Байдена та Дональда Трампа, відбудуться у липні 2024 року.

Дональд Трамп втрачає голоси прихильників Нікі Гейлі та Рона ДеСантіса, оскільки багатьох республіканців не влаштовує можливе повернення кандидата у Білий Дім. Ці голоси можуть стати перевагою Джо Байдена у «хитких штатах» під час президентських виборів.

Заборона розповідає про загрози для Трампа перед виборами 2024 року в США.

Виборча система США: як влаштована

Вибори у Штатах історично проходять у вівторок після першого понеділка листопада. У 2024 році це 5 листопада. Голосувати можуть усі громадяни Сполучених Штатів Америки віком від 18 років, пише BBC.

Президента США обирає Колегія виборців, а не безпосередньо громадяни. До групи спеціально делегованих осіб входить 538 виборників з усіх штатів. При цьому кожен отримує кількість голосів пропорційно до кількості населення. Для перемоги на виборах кандидату необхідно набрати підтримку 270 з них (абсолютна більшість — половина+1).

На праймеріз та кокусах демократична та республіканська партії визначають найпопулярнішого кандидата, який і має представляти партію на виборах. Такі виборчі заходи проходять у кожному регіоні. За складною формулою кількість голосів перераховується на кількість делегатів. Вони пізніше проголосують на національних зʼїздах за претендентів, чиї кандидатури схвалені в ході праймеріз в їхніх штатах.

Читати більше новин в Telegram

Праймеріз та кокуси тривають до літа і завершуються національним зʼїздом делегатів республіканців та демократів. Після цього починаються безпосередньо президентські перегони. Так, той хто набирає більшість голосів у штаті, в результаті отримує всі голоси делегатів. Таким чином, якщо кандидати знають, що отримають більшість голосів у цьому штаті, вони не проводять там агітаційну кампанію, концентруючись на «хитких регіонах». Саме вони й вирішують результат виборів.

У 2024 році мінливими штатами можуть бути:

  • Аризона — 11 голосів виборців;
  • Джорджія — 16;
  • Мічиган — 15; 
  • Невада — 6;
  • Північна Кароліна — 16;
  • Пенсильванія — 19;
  • Вісконсин — 10.

Результати праймеріз: про що говорять

У США 2 квітня пройшли праймеріз республіканців одразу в чотирьох штатах: Вісконсині, Коннектикуті, Нью-Йорку та Род-Айленді. В усіх переміг Дональд Трамп, проте значна частина виборців все ж віддала свої голоси кандидатам, які вже вибули з перегонів: Нікі Гейлі та Рона ДеСантіса. Це може критично позначитись на результатах голосування у «хитких штатах», пише The News Week.

Так, у Вісконсині Трамп набрав 78.9% голосів, тоді як Гейлі та ДеСантіс набрали 12.8% та 3.3% голосів відповідно. Подібна ситуація спостерігалася і в інших штатах. Подібним чином Трампу завдали удару у Флориді в березні, коли він набрав 81.2% відсотка голосів, порівняно з 94% у 2020 році.

«Нікі Гейлі залишилася в перегонах не тому, що вона думала, що зможе виграти, а тому, що багато людей, які стоять за нею, членів та донорів Республіканської партії, дуже стурбовані Дональдом Трампом. Їх бентежать його проблеми із законом, його непередбачуваність та шкода, яку він може завдати внутрішнім питанням і зовнішній політиці. Вони дуже стурбовані його правовими проблемами, вони дуже стурбовані, тому що він непередбачуваний, вони дуже стурбовані через шкоду, яку він може принести зовнішній політиці та внутрішнім питанням», — стверджує професор міжнародної політики в Університетському коледжі Дубліна Скотт Лукас.

Ці виборці, які досі не встали на сторону Трампа, можуть віддати свої голоси за Байдена під час виборів 5 листопада. таким чином забезпечуючи йому додаткову перевагу на виборах.

Раніше Заборона розповідала про альтернативу НАТО, яку можуть створити у ЄС. Потреба знову стала явною на фоні гучних заяв Дональда Трампа.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій