'
Читаєте зараз
Герт Вілдерс відмовився очолити уряд Нідерландів: як це може вплинути на Україну

Герт Вілдерс відмовився очолити уряд Нідерландів: як це може вплинути на Україну

Ilona Kivva
Автор:

Лідер ультраправої «Партії свободи» (PVV) в Нідерландах Герт Вілдерс відмовився стати прем’єр-міністром Нідерландів, пише Politico.

Колеги з інших партій поставили відмову Вілдерса від посади як умову для продовження коаліційних переговорів (три ключові партії домовляються про формування парламентської більшості). Для того, щоб створити коаліцію, необхідно мати 76 депутатів. Після виборів Вілдерс має 37 депутатів, а це значить що треба ще 39. Для цього необхідно домовитись з іншими, але більшість парламентарів не розділяють зовнішньополітичну програму його партії. 

«Партія свободи», яку представляє Герт Вілдерс, перемогла на виборах у Нідерландах у 2023 році. Вона відома своїми заходами щодо боротьби з міграцією та впливом ісламських організацій. Політсила фокусується на соціальних проблемах голландців та виступає проти допомоги Україні. Сам Вілдерс критикував потенційне членство України в ЄС, а також просуває ідею виходу з союзу Нідерландів. Парламент своєю чергою майже в повному складі виступає за підтримку України та проти виходу з ЄС.

Це може стати першим випадком з 1982 року, коли лідер партії-переможниці на загальних виборах у Нідерландах не очолив уряд.

«Я зможу стати прем’єр-міністром, лише якщо це підтримають усі партії в коаліції. Вони цього не зробили. Я хотів би мати правий кабінет. Менше притулку та імміграції. Голландці на першому місці», – написав політик у X.

Поки тривають перемовини щодо утворення союзу, правити в Нідерландах буде партія Марка Рютте, а підтримка України продовжиться. Уряд вже погодив $2 млрд військової допомоги на 2024 рік. Нідерланди також очолили коаліцію з передачі Україні F-16 і мають надати 42 винищувачі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій