'
Читаєте зараз
Головні ігри зими 2023 року. Вибір Заборони

Головні ігри зими 2023 року. Вибір Заборони

Daniel Lekhovitser

Ностальгічний 16-бітний платформер, велика, на кількадесят годин, гра у всесвіті Гаррі Поттера, стратегія про середньовічних зайців, ремейк Dead Space і це ще не все Заборона обрала найцікавіші проєкти сезону та розповідає, у що варто пограти в січні та лютому. 


Vengeful Guardian: Moonrider

1980-ті не збираються зникати з ігрового ринку навіть у 2023 році — модус ностальгії все ще домінує, а гравці стабільно отримують історії в стилістиці 8-бітної чи 16-бітної графіки. Moonrider — це ще один портал в затишне минуле, де ми годинами сиділи на килимі перед телевізором.

Спроєктований для захисту тоталітарного режиму робот Мунрайдер повстає проти власних творців. Deus Ex Machina кожному тирану! 

Дата релізу: 12 січня

Платформи: PS 5 / 4, PC, Nintendo Switch, Amazon Luna 

One Piece Odyssey

Дуже нішова, націлена одночасно на конвенційне і вузькоспеціальне ком’юніті, гра. До 25-ї річниці виходу культової манги One Piece японська студія Bandai Namco дарує пастві фанатів ще один проєкт — JRPG (японську RPG) за її мотивами. One Piece — найпопулярніша манга в історії, яку адаптували в аніме та безліч ігор для різних платформ. 

Участь в розробці гри брав автор One Piece, мангака Ейітіро Ода, тому навряд чи варто очікувати, що Odyssey суттєво відрізнятиметься від попередників чи відійде від заданої ними траєкторії. Проте ця гра з великою ймовірністю стане з ними в один почесний ряд.

Дата релізу: 12 січня

Платформи: PS 5 / 4, Xbox Series S / X, PC

Forspoken

Ще до релізу Forspoken авансом заробила собі репутацію ще-однієї-дуже-красивої-але-порожньої-ААА-ігри [ААА/triple-A — проєкти з великим бюджетом]. Причин для цього дві: завеликий цінник та демо-версія з одноманітним оточенням і не дуже цікавими ворогами (але зі спритним паркуром і комплексною бойовою системою). 

Пару слів про сюжет — а більше, навіть після 3-годинної демо, сказати не вийде: дівчина з Нью-Йорка Фрей дивним чином катапультується у фантастичній світ Атії — кількох матріархальних королівств, які поглинув Розрив. Ця загадкова аномалія перетворила королев на тиранок, а звичайних людей — на туманних монстрів. Провідником Атією стане Браслет — буквально браслет, що з’являється на руці Фрей, аби жартувати в дусі молодіжних комедій та направляти її на шляху до звільнення земель від Розриву. 

Дата релізу: 23 січня

Платформи: PS 5, PC

Dead Space (Remake) 

Ремейки стали новітнім феноменом гейм-індустрії та симптомом її кризи водночас. Що більше відеоігор старої школи проходять через капітальний ремонт та підтягування графіки й механік до сучасних стандартів, то більшою стає їхня аудиторія. На противагу цьому, одержимість фотореалістичною графікою штовхає розробників на переформатування ігор, атмосферність яких полягала в старорежимному візуальному стилі. А засилля ремейків, на думку теоретиків ігор і гейм-критиків, свідчить, що індустрія перебуває в наративній кризі і тому звертається до своєї спадщини (не без комерційних інтересів).

Добре це чи ні, але в січні 2023-го виходить ремейк Dead Space — культового космо-горору, який досліджувала не лише ігрова спільнота, а й філософи.

Дата релізу: 27 січня

Платформи: PS 5, Xbox Series S / X, PC

Season: A Letter to the Future

Медитативна, сповнена магічного реалізму подорож невеликим містом на Середземному морі (чи десь дме близько). Протагоніст Season — архіваріус, який прибув у місто своїх пращурів і колекціонує буквально все: звуки моря та акордеону, замальовки місцевих муралів, фотографії пам’ятників та будь-які інші меморабілії — все тому, що містом шириться дивна хвороба, яка спричиняє забуття. 

Крім інтимної, метафоричної історії гра має надзвичайно милу мультиплікаційну графіку. А ще — мальовничі подорожі велосипедом. 

Дата релізу: 31 січня

Платформи: PS 5 / 4, PC

Inkulinati

Алегоричні тварини з середньовічних манускриптів та гобеленів давно стали героями мемів, однак у всесвіті Inkulinati вони перетворилися на бойові юніти. Розробники гри пропонують покрокову стратегію, де військо можна зібрати з котів, що грають на музичних інструментах, чи з зайців з алебардами. При цьому Inkulinati не передбачає жодної крові — тільки стратегічні шахи. 

Це вже другий помітний проєкт з графікою, що симулює середньовічну письмову стилістику. До цього виходила Pentiment, яку Заборона включила в список найкращих ігор 2022 року.

Дата релізу: 31 січня

Платформи: Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series S / X, PC

Deliver Us Mars

Романтична та постромантична епохи неодноразово підкреслювали жахіття протистояння людини і Природи з великої літери. У цьому сенсі наукова фантастика та космонавтика пішли далі: тут людина стикалася з екзобіологією, природою поза людським розумінням, примордіальною невідомістю тощо. Одного цього, без усіляких прибульців та ксеноморфів, достатньо, аби якщо не лякати, то бентежити гравця. 

Deliver Us Mars — це не горор, а щось на кшталт квест-кімнати з таймером, тільки тут треба вибратися з планети. Самотній астронавт, випалена пустеля та мертвий Марс. Цього достатньо, аби відчути себе покинутим.

Дата релізу: 2 лютого

Платформи: PS 5 / 4, Xbox One, Xbox Series S / X, PC

Hogwarts Legacy

Хотілося б, щоб усі геймплейні трейлери були такими, як цей. Hogwarts Legacy демонструє доволі великий open world, бестіарій з різних монстрів та кілька десятків механік і режимів гри: від використання бойових заклять та зіллєваріння до догляду за магічними тваринами та садівництва — золотий стандарт поттеріани.

Однак до появи самого Гаррі Поттера ще далеко: події Hogwarts Legacy розгортатимуться у XIX сторіччі, а головний герой, факультет і стать якого/якої обирає сам гравець, має протистояти події, що, за криптологічними посланнями розробників гри, «загрожує розірвати устрій світу чаклунів». 

Дата релізу: 10 лютого

Платформи: PS 5, Xbox Series S / X, PC 

Wild Hearts

Wild Hearts виглядає як великобюджетний симулятор мисливця — сконцентрований переважно на геймплеї екшн з полюванням на великих тварин. Але розробники обіцяють твіст — сподіваємося, він буде сюжетним.

Гра розповідає про мисливців на кемоно — величезних магічних тварин зі східної міфології. Полювати на них треба за допомогою каракурі — так називають дивні дерев’яні механізми від старовинного параплана до пароплавного пристрою. 

Дата релізу: 16 лютого

Платформи: PS 5, Xbox Series S / X, PC 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій