Google працює над вкрай секретним проєктом: інсайдери привідкрили таємницю
- Одна з найбільших технокомпаній у світі заснувала окремий стартап Aalyria для розробки нової комунікаційної технології.
- У команди технарів у розпорядженні є найшвидший у світі лазерний зв’язок Tightbeam.
- До команди Aalyria входить один із батьків Інтернету — легендарний розробник Вінт Серф.
Американська корпорація Google займається розробкою надтаємної технології, заснованої на лазерному зв’язку. Вона має в рази покращити супутникове, мобільне та інтернет-з’єднання у літаках, на кораблях та у космосі.
Заборона розповідає про секретну розробку техногіганта.
Minkowski: що за проєкт
У одній з найбільших світових технокомпаній окрема команда займається розробкою секретного програмного забезпечення для високошвидкісних комунікаційних мереж, пише CNBC з посиланням на власні джерела в корпорації.
Технологія дозволить покращити супутниковий та мобільний зв’язок, включно з інтернетом, навіть там, де його практичною немає: на кораблях, літаках та у космосі. Компанія має у розпорядженні технологію лазерного зв’язку Tightbeam. Він набагато масштабніший та швидший за будь-який інший з існуючих видів. Такий зв’язок вже використовують у деяких аерокосмічних проєктах Google.
«Tightbeam зберігає дані неушкодженими у будь-якій атмосфері та при будь-якій погоді. Він забезпечує підключення там, де не існує жодних допоміжних інфраструктур», — кажуть у компанії.
Читати більше новин в TelegramGoogle доручив лазерний зв’язок Aalyria
Керувати проєктом буде стартап — окрема спеціально створена техногігантом внутрішня компанія. Подробиць не розкривають: як довго команда працює над технологією та скільки співробітників приєдналися до стартапу. Але вже відомо, що очолить її експерт з національної безпеки Кріс Тейлор, який керував низкою спільних проєктів Google та американського уряду. До ради консультантів Aalyria входять кілька колишніх співробітників і керівників Google, а також головний інтернет-розробник корпорації Вінт Серф, відомий як один із батьків Інтернету.
Місія стартапу, як заявлено, полягає в тому, щоб керувати гіпершвидкими, надзахищеними і високоефективними складними комунікаційними мережами, які охоплять землю, море, повітря, ближній і глибокий космос.
Використовувати технологію, ймовірно, будуть не для побутових цілей. Компанія вже має комерційний контракт на $8.7 мільйона з підрозділом оборонних інновацій США.
Для підтримки новоствореної компанії Google передав їй майже десятирічну інтелектуальну власність, патенти та фізичні активи, включаючи офісні приміщення.
Раніше Заборона розповідала про таємницю внутрішніх браузерів найпопулярніших соцмереж у світі зі слів ексінженера Google. Він розказав, що браузери, вбудовані у мобільні застосунки, здатні відстежувати активність користувачів на сторінках.
Читати більше новин в Telegram