'
Читаєте зараз
У YouTube, Twitter і Facebook: Google боротиметься з фейками 

У YouTube, Twitter і Facebook: Google боротиметься з фейками 

Ilona Kivva
Автор:
  • Компанія-техногігант запустила онлайн-проєкт  дослідження психологів.
  • Головна мета — навчити користувачів мережі відрізняти правду від дезінформації.
  • Проєкт запустять у Польщі, Словаччині та Чехії, а у разі успіху і в інших країнах Європи.

Google співпрацює з престижними університетами, щоб зупинити поширення фейків про біженців з України у засобах масової інформації та соціальних мережах. Для цього у рекламних слотах на YouTube, Twitter, Facebook та TikTok транслюватимуть спеціально створені короткі освітні відео.

Заборона розповідає про ініціативу техногіганта.


Захист українських біженців: у чому суть проєкту Google

Дочірня компанія Google Jigsaw, що працює у сфері онлайн-безпеки, розробила масштабну інформаційну кампанію з протидії дезінформації про українських біженців. Першочергово проєкт запустять у Польщі, Словаччині та Чехії у партнерстві з місцевими неурядовими організаціями, фахівцями з перевірки фактів та науковцями. У разі успіху її поширять і на інші країни, що приймають тимчасових переселенців, пише Reuters.

«Ми розглядаємо це як пілотний експеримент, тому немає абсолютно жодних причин, щоб цей підхід не можна було застосувати в інших країнах. Польщу обрали тому, що в ній найбільше українських біженців, а Чехія та Словаччина будуть корисними дзвіночками для решти Європи», — розповіла керівниця відділу Jigsaw, який курує кампанією, Бет Голдберг.

Основою проєкту стали дослідження психологів із престижних британських університетів: Кембриджа та Брістоля. Так, експерти створили 90-секундні ролики, які мають навчити людей самостійно визначати маніпуляції у ЗМІ та соцмережах вже під час прочитання заголовків та «прищепити їх від шкідливого контенту».

Читати більше новин в Telegram

«Якщо ви скажете людям, що є правда, а що — брехня, багато хто буде це заперечувати, але можна передбачити методи, які будуть використовуватися для поширення дезінформації, як у випадку з війною в Україні», — пояснив провідний автор дослідження Джон Розенбек.

Ролики висвітлюватимуться у рекламних слотах на YouTube, а також у Twitter, TikTok та Facebook протягом одного місяця.

Раніше Заборона розповідала про таємницю внутрішніх браузерів найпопулярніших соцмереж у світі, завдяки яким світові техногіганти можуть відстежувати активність користувачів на сторінках.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій