'
Читаєте зараз
Meta стежить: ексінженер Google розповів, як компанія контролює юзерів

Meta стежить: ексінженер Google розповів, як компанія контролює юзерів

Markiian Oliiarnyk
  • Браузери, вбудовані у мобільні застосунки Facebook та Instagram, здатні відстежувати активність користувачів на сторінках.
  • Це можливо завдяки спеціальному вбудованому коду JavaScript.
  • У Meta запевняють, що це необхідно виключно для роботи компанії з рекламою та статистикою щодо користування застосунками.

Американського техногіганта, заснованого Марком Цукербергом, запідозрили у стеженні за користувачами своїх продуктів. Для цього слугують внутрішні вебпереглядачі Facebook та Instagram. І хоча зовсім необов’язково, що компанія цілеспрямовано збирає конфіденційні дані, все ж багатьом юзерам такий факт не до вподоби.

Заборона розповідає про таємницю внутрішніх браузерів найпопулярніших соцмереж у світі.


Як Facebook і Instagram відстежують користувачів у мережі

При переході на вебсайти через соцмережі компанії Meta, сторінки відкриваються не у стандартних вебпереглядачах, а у внутрішніх браузерах самих програм, пише Engaget. У такий спосіб у кожний відвідуваний сайт вставляється спеціальний код JavaScript, який дозволяє материнській програмі потенційно відстежувати активність на них.

«Програма Instagram [і Facebook також] вставляє свій код відстеження на кожен вебсайт, який відображається у внутрішньому браузері, зокрема під час натискання на рекламу, дозволяючи їм [відстежувати] всі взаємодії користувачів: будь-який клік та перехід за іншим посиланням, виділення тексту, скриншоти, а також будь-яке введення, наприклад, паролів та номерів кредитних карток», — пояснив колишній інженер Google та дослідник кібербезпеки Фелікс Краузе.

Йому вдалося це з’ясувати під час перевірки застосунків Facebook та Instagram для iOS. Починаючи з версії системи 14.5, Apple дозволяє користувачам вмикати або вимикати відстеження під час першого використання програм за допомогою функції App Tracking Transparency (ATT).

Читати більше новин в Telegram

У Meta не стали заперечувати використання коду відстеження. Але пояснили, що це їм необхідно, щоб агрегувати дані користувачів для цільової реклами та досліджень, наприклад, щодо покупок, здійснених через застосунки.

Facebook та Instagram необов’язково використовують вставку JavaScript для збору конфіденційних даних. Наприклад, в іншому продукті Meta, WhatsApp, немає такої функції. Однак для користувачів, на думку Краузе, було б набагато краще якби застосунки відкривали зовнішній браузер (Safari або Firefox). Так, у Meta не було б можливості додавати свій код на будь-якому безпечному сайті.

Раніше Заборона розповідала про розширення для Facebook під назвою Feeds, за допомогою якого можна переглядати дописи у хронологічному порядку, а також про оновлення основної сторінки соціальної мережі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій