'
Читаєте зараз
Google запустив безплатні курси для ветеранів-підприємців: як зареєструватися

Google запустив безплатні курси для ветеранів-підприємців: як зареєструватися

Анастасія Могилевець
  • Компанія-техногігант розробила спільно з українським урядом бізнес-програму для воїнів ЗСУ.
  • Це не єдина програма, яка доступна для захисників. Наприклад, гранти для МСП надають у рамках проєкту єРобота.
  • У 2022 році програму мікрофінансування бізнесу для ветеранів та членів їх родин також запустив Український ветеранський фонд.

Проєкт від Google є абсолютно безплатним для українських воїнів і орієнтований на малий бізнес. Організатори обіцяють, що ветерани отримають все необхідне для навчання та зможуть спілкуватися з іншими бізнесменами, щоб ділитися досвідом та для підтримки. Випускники курсів отримають сертифікати, а 100 з них – доступ до менторської програми з експертами.

Заборона розповідає про курси та гранти для українських бійців, які розпочали підприємницьку діяльність.

Онлайн-програма для українських воїнів від Гугл

Проєкт «Зростайте з Google» для власників малого бізнесу та їхніх команд стартував 3 квітня. Програма доступна для підприємців, що захищали Україну. Для них вона абсолютно безоплатна, повідомило Міністерство у справах ветеранів. 

Сам навчальний курс орієнтований на малих підприємців і складається з восьми модулів:

  • масштабування та розвиток бізнесу;
  • підготовка до масштабування;
  • аналіз ринку та продукту;
  • стратегія;
  • команда;
  • фінансовий менеджмент;
  • маркетинг та продажі;
  • юридичні та безпекові аспекти ведення бізнесу.

В межах навчання студентам демонструватимуть короткі відео, які можна буде переглядати у зручний час. Також ветерани відвідуватимуть онлайн-сесії та воркшопи, отримають робочі зошити та тести для самонавчання. Найактивніших обіцяють нагороджувати подарунками. По завершенню програми учасники зможуть отримати сертифікати, а 100 бізнесів візьмуть участь у менторській програмі з експертами.

Читати більше новин в Telegram

Для участі у програмі потрібно пройти реєстрацію (на кожен модуль і додаткові воркшопи окремо).

Учасники отримають доступ до:

  • восьми тижнів навчання від підприємців для розуміння стратегії, фінансів, маркетингу, продажів, юридичних аспектів; 
  • онлайн-зустрічей з експертами та розборів реальних історій малих підприємців; 
  • спільноти українських підприємців; 
  • навчальних матеріалів для побудови стратегії та плану дій.

Гранти для бізнесменів-ветеранів: які є в Україні

Державні програми, мета яких полягає у підтримці ветеранів, діють в Україні вже понад два роки. До прикладу, у квітні 2023 року запрацював державний проєкт єРобота, що видає гранти певним категоріям українців на власну справу.

Допомогу можуть отримати в тому числі й учасники бойових дій (УБД) за умови наявності підтвердженого статусу, а також члени їхніх сімей. Йдеться про такі суми:

  • 250 000 грн — для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення одного робочого місця;
  • 500 000 грн — для дружини/чоловіка учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення двох робочих місць; 
  • 1 млн грн — для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП понад три роки, за умови створення чотирьох робочих місць, щонайменше два з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.

Гранти на 500 000 грн та 1 млн грн надаватимуться за умови співфінансування: 30% коштів має вкласти отримувач гранту, 70% коштів додає держава. Гроші можна витратити на обладнання та сировину, оренду приміщення і транспортних засобів для бізнесу, купівлю ліцензійного програмного забезпечення (сумарно не більше 50% від розміру гранту), оплату послуг з маркетингу та реклами. Також можна купити свійських тварин, птицю та бджіл, саджанці, товари та послуги, пов’язані з реалізацією бізнес-плану (ці витрати не повинні перевищувати 70% від суми гранту).

Для отримання гранту захисник/захисниця або друга людина в подружжі має подати заявку через портал Дія та прикріпити бізнес-план. Після перевірки кредитної історії заявника та його документів, оцінки його бізнес-плану він має пройти співбесіду з фахівцями Державної служби зайнятості. Від її результатів залежить рішення про надання гранту.

У 2022 році програму мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їх родин запустив Український ветеранський фонд. Він відшкодовує таким підприємцям 20 000 грн на придбання необхідних товарів та обладнання. Витрати варто вказувати починаючи з 24 лютого 2022 року аж до моменту оформлення заявки. Треба засвідчити підтвердження платежу на кожен товар. При цьому фонд не відшкодовує орендну плату чи вартість послуг.

Отримати мікрогрант можуть наступні категорії українців:

  1. категорія «А» – члени сімей ветеранів війни, які беруть участь у боях, зокрема в складі формувань територіальних громад;
  2. категорія «Б» – ветерани війни та члени їх родин, чию діяльність як самозайнятих осіб перервала війна у деяких регіонах країни (перелік).

Поняття «члени родин» охоплює дружин, чоловіків, дітей та батьків. Важливо: ветерани війни для отримання коштів від фонду на момент подання заявки не повинні перебувати на службі.

Залишити заявку на отримання фінансової допомоги можна на сайті Українського ветеранського фонду. Необхідні документи:

  • паспорт заявника з реєстрацією;
  • виписка чи витяг з єдиного державного реєстру про ФОП чи самозайняту особу;
  • документ, що підтверджує статус ветерана (посвідчення УБД, посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, посвідчення учасника війни);
  • документ, що підтверджує спільне проживання з ветераном до війни (свідоцтво про одруження чи народження дитини);
  • документи, що підтверджують придбання після 24 лютого 2022 року товарів чи обладнання для роботи бізнесу відповідно до КВЕДів (чек або видаткова накладна).

Щоб отримати мікрогрант, потрібно також вказати особисті дані, описати свою господарську діяльність, зазначити банк та номер рахунку і витрати, заявлені на відшкодування. Далі потрібно прикріпити всі документи: про набуття статусу ФОП, родинні зв’язки, статус ветерана війни. У випадку, якщо заявка відповідає всім вимогам, після перевірки документів і схвалення людина отримає кошти протягом десяти днів.

Раніше Заборона розповідала про створення в Україні Центрального управління захисту прав військовослужбовців. Простими словами, військовий омбудсман — фактично уповноважений з прав людини, але у війську.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій