'
Читаєте зараз
Українська прокуратура видала Туреччині журналіста

Українська прокуратура видала Туреччині журналіста

Сергій Сурепін

Генеральна прокуратура України підтвердила факт видачі громадянина Туреччині Юсуфа Інана турецькій владі, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Юсуф Інан, вже перебуваючи затриманим у Миколаєві, написав листа президентові Туреччини Реджепу Ердогану. У своєму зверненні він наголосив, що досі входить до його партії «Справедливості та розвитку» й добре знайомий з багатьма її членами, тож виступати проти діяльності Ердогана на боці проповідника Фетхуллаха Ґюлена точно не міг.

Хто такий Юсуф Інан?

Юсуф Інан (журналіст). Його звинувачують у членстві в терористичної організації Фетхуллаха Ґюлена. Інан після спроби військового перевороту 2016 року виїхав з Туреччини. Журналіст віддалено із України керував інтернет-виданням, яке працювало з ізмирськими темами. Видання критикувало владу партії Справедливості і Розвитку. Його викрали з Миколаєва.

  • Фетхуллах Ґюлен — турецький проповідник та письменник, засновник FETO — суспільно-політичного руху. Ґюлен з 1999 року проживає в США. Анкара звинувачує його у підготовці спроби військового перевороту в країні, який здійснили 15 липня 2016 року — він закінчився невдачею. FETO визнана в Туреччині терористичною організацією.

Де ще один громадянин Туреччини?

Читати більше новин в Telegram

Речник ГПУ Андрій Лисенко повідомив, що не має офіційної інформації щодо другого викраденого з України громадянина Туреччини Саліха Зеки Ігіта.

«Стосовно Юсуфа було офіційне звернення від Міністерства юстиції Туреччини до Генеральної прокуратури України в жовтні минулого року. В липні цього року, після відповідних дій, він був переданий турецькій стороні. Щодо іншої особи у нас ніякої офіційної інформації немає», — сказав Лисенко в коментарі для Заборони.

Нагадуємо, що 12 та 13 липня в ЗМІ з’явилася інформація про викрадення з України двох турецьких громадян. За версією видання Думская бізнесмена Саліха Зеки Ігіта викрали в Одесі з ресторану у центрі міста.

 

Читайте також:

Турецька розвідка викрала з України двох турків

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій