'

Греція продовжила статус захисту для українців: які пільги дає країна

Ilona Kivva
Автор:
 • Посвідки для українців подовжать автоматично, вони діятимуть до 4 березня 2024 року.
 • Продовжать видавати і нові дозволи на проживання. Для отримання треба пройти співбесіду у Міністерстві міграції.
 • Статус захисту дає тимчасовим переселенцям доступ до державної медицини та освіти на рівні з громадянами.

Окремі види грошової допомоги у Греції виплачують тільки офіційним біженцям, але для українців запровадили комплексну програму інтеграції HELIOS. Через неї можна отримати щомісячну допомогу на оренду житла від €230 до €800.

Заборона розповідає про процедуру оформлення спецстатусу у країні, а також про те, як оформити пільги.


Дозвіл на проживання у Греції: як отримати

Тимчасовий захист для українців буде діяти мінімум до 4 березня 2024 року. Чинність всіх вже виданих посвідок на проживання буде продовжено автоматично, повідомили у Міністерстві міграції та притулку Греції.

Також будуть видавати нові дозволи на перебування. Оформити документ можна після прибуття в країну. Процедура така:

 • спочатку потрібно зареєструватися на онлайн-платформі, для цього потрібно ввести електронну адресу і виконати прописані інструкції;
 • наступний крок — записатися на подачу заяви у регіональне відділення Міністерства міграції. Їх є п’ять: у Аттиці, Салоніках, Патрі та на Криті (можна обрати необхідне);
 • на електронну адресу має надійти повідомлення з підтвердженням зустрічі;
 • у визначений день та час потрібно прийти у вибраний центр на співбесіду. Там перевірять документи та ухвалять рішення. Всі процедури безплатні: у разі потреби надають послуги перекладача.

З додатковими запитаннями щодо процедури надання тимчасового захисту можна звертатися за електронною поштою: tp-support@migration.gov.gr.

Читати більше новин в Telegram

Важливо! Одночасно з посвідкою обов’язково мають видати податковий номер (ΑΦΜ) та номер соціального страхування (ΑΜΚΑ).

Виплати для українців: які доступні

Спецдозвіл на проживання дає українцям доступ до державної медицини та освіти на рівні з громадянами Греції. Окремі програми грошової допомоги є тільки для офіційних біженців, але для переселенців під статусом захисту запровадили HELIOS. 

Це комплексна програма, у рамках якої надаються такі послуги:

 • субсидії та виплати на оренду житла — допомога в пошуку квартири та укладенні договору оренди на своє ім’я безпосередньо з власником квартири. Після цього призначається виплата для часткового покриття вартості оренди (від €230 до €800 в залежності від кількості людей, що живуть разом). Додатково дають гроші на придбання необхідного обладнання;

Важливо! Субсидія виплачується тільки впродовж 12 місяців.

 • курси інтеграції —  кожен курс складається з 360 навчальних годин, розбитих на пів року (3 години занять 5 днів/тиждень). Складаються з двох модулів: уроки грецької, курс гнучких навичок Soft Skills (культурна орієнтація, уроки історії Греції тощо);
 • консультації з працевлаштування.

Для того, щоб взяти участь у програмі, потрібно заповнити реєстраційну заявку. Зробити це можна у центрах Міжнародної організації з міграції. За детальною інформацією радять звертатися:

 • на електронну пошту iom_helios_info@iom.int;
 • у WhatsApp або Telegram з 9:00 до 15:00 з понеділка по п’ятницю за номером + 30 6909868980 — можна писати українською.

Раніше Заборона розповідала про процедуру повторного оформлення спецдозволу на проживання для українців у країнах ЄС, а також про його відмінність від біженства.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій