'
Читаєте зараз
The Guardian випустили матеріал про напади праворадикалів на українських ромів

The Guardian випустили матеріал про напади праворадикалів на українських ромів

Сергій Сурепін

Британський The Guardian опублікував матеріал про порівняно нову проблему в Україні – мова йде про напади праворадикалів на ромів. Стаття «Вони хотіли вбити нас. Неофашисти в масках наводять страх на ромів України» («They wanted to kill us»: masked neo-fascists strike fear into Ukraine’s Roma) розповідає про випадки в країні.

«Люди в масках атакували нас. У нашому домі були документи та гроші, які ми намагалися врятувати, але все було спалено», – розповіла 42-річна Ірина, яка втекла зі своїми двома дітьми з поселення в Тернополі. Жінка додала, що в них був поліцейський охоронець протягом двох тижнів, але родина не почувала себе в безпеці: «Ми залишилися тут, бо хочемо правосуддя».

Хвиля насильства почалась із підпалу поселення в заповіднику Лиса Гора в Києві 21 квітня приблизно 30 членами С14. Далі були схожі атаки. На початку липня жінку ромської національності зарізали в Закарпатській області – це був восьмий інцидент насильницьких дій проти ромів за менш ніж три місяці. Злочинців ще не знайшли. Після цього, 23 червня, на околиці Львова вбили 23-річного рома.

«Нездатність Національної поліції адекватно реагувати на, щонайменше, вісім насильницьких інцидентів… і переслідування за участю державних посадових осіб, сприяє зміцненню культури безкарності», – розповів Ніл Кларк із Міжнародної групи з прав меншин.

Зараз Європейський центр з прав ромів подає до суду на Національну поліцію за те, що вона не змогла розслідувати ці напади належним чином, і за недбалість у захисті громадян ромської національності від насильства, мотивованого їхньою етнічною приналежністю. Разом із Національним ромським центром вони будуть посилатися на промахи згідно з Європейською конвенцією про права людини.

Читати більше новин в Telegram

Голова поліції в Тернополі Олександр Богомол заявив, що шкодує, що такий ганебний вчинок мав місце в регіоні, і додав, що поліція, яка перебуває під його контролем, була дуже активною з погляду заходів захисту, реагування та запобігання подальшим нападам: «По-моєму, це було заплановано кимось, кого ми не знаємо. У нас є не надто доброзичливий щодо цієї країни сусід і, схоже, чим гірша ситуація тут, тим краще він себе почуває».

 

Читайте також:

Греко-Католицька церква засудила погроми ромів. Єдина серед українських

У Львові напали на ромський табір, є вбиті та поранені

Поліція не вручила жодної підозри через погроми ромів

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій