The Guardian випустили матеріал про напади праворадикалів на українських ромів

Сергій Сурепін

Британський The Guardian опублікував матеріал про порівняно нову проблему в Україні – мова йде про напади праворадикалів на ромів. Стаття «Вони хотіли вбити нас. Неофашисти в масках наводять страх на ромів України» («They wanted to kill us»: masked neo-fascists strike fear into Ukraine’s Roma) розповідає про випадки в країні.

«Люди в масках атакували нас. У нашому домі були документи та гроші, які ми намагалися врятувати, але все було спалено», – розповіла 42-річна Ірина, яка втекла зі своїми двома дітьми з поселення в Тернополі. Жінка додала, що в них був поліцейський охоронець протягом двох тижнів, але родина не почувала себе в безпеці: «Ми залишилися тут, бо хочемо правосуддя».

Хвиля насильства почалась із підпалу поселення в заповіднику Лиса Гора в Києві 21 квітня приблизно 30 членами С14. Далі були схожі атаки. На початку липня жінку ромської національності зарізали в Закарпатській області – це був восьмий інцидент насильницьких дій проти ромів за менш ніж три місяці. Злочинців ще не знайшли. Після цього, 23 червня, на околиці Львова вбили 23-річного рома.

«Нездатність Національної поліції адекватно реагувати на, щонайменше, вісім насильницьких інцидентів… і переслідування за участю державних посадових осіб, сприяє зміцненню культури безкарності», – розповів Ніл Кларк із Міжнародної групи з прав меншин.

Зараз Європейський центр з прав ромів подає до суду на Національну поліцію за те, що вона не змогла розслідувати ці напади належним чином, і за недбалість у захисті громадян ромської національності від насильства, мотивованого їхньою етнічною приналежністю. Разом із Національним ромським центром вони будуть посилатися на промахи згідно з Європейською конвенцією про права людини.

Читати більше новин в Telegram

Голова поліції в Тернополі Олександр Богомол заявив, що шкодує, що такий ганебний вчинок мав місце в регіоні, і додав, що поліція, яка перебуває під його контролем, була дуже активною з погляду заходів захисту, реагування та запобігання подальшим нападам: «По-моєму, це було заплановано кимось, кого ми не знаємо. У нас є не надто доброзичливий щодо цієї країни сусід і, схоже, чим гірша ситуація тут, тим краще він себе почуває».

 

Читайте також:

Греко-Католицька церква засудила погроми ромів. Єдина серед українських

У Львові напали на ромський табір, є вбиті та поранені

Поліція не вручила жодної підозри через погроми ромів

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору