'
Читаєте зараз
Греко-Католицька церква засудила погроми ромів. Єдина серед українських

Греко-Католицька церква засудила погроми ромів. Єдина серед українських

Сергій Сурепін

Українська Греко-Католицька церква засудила погроми ромів. Звернення УГКЦ з’явилося на офіційному сайті церкві. Інші церкви поки не висловили свою позицію з цього питання.

Що сталося?

В ніч на 24 червня на околиці Львова неонацисти з угрупування «Твереза і зла молодь» напали на табір ромів. До цього ця організація не фігурувала у повідомленнях ЗМІ. Внаслідок сутичок загинув один ром, ще трьох госпіталізували з ножовими пораненнями, серед них молода жінка і десятирічний хлопчик.

Що каже УГКЦ?

«Із великою тривогою й обуренням ми сприйняли звістку про щораз частіші погроми ромів, які виникають у різних областях України. У цих днях сталася, мабуть, найважча трагедія, в наслідок якої є загиблий і поранені, серед них жінки та діти. Ми закликаємо державні органи прозоро й неупереджено провести слідчі дії, щоби встановити імена злочинців, які повинні в межах чинного законодавства бути покарані. Закликаємо громадян України рішучо протиставитися такого типу поведінці, яка не має нічого спільного ані з християнськими, ані з загальнолюдськими правилами та нормами», — повідомила УГКЦ.

Читати більше новин в Telegram

Реакція мінкульта на вбивство

«Така ситуація стала апогеєм і продовженням низки правопорушень, скоєних на ґрунті нетерпимості до представників ромської національної меншини! Усе розпочалося два роки тому з непокараних злочинів і нищення ромських будинків у селі Лощинівка Одеської області. Просимо Авакова взяти під особистий контроль розслідування відповідних справ і доведення до справедливого суду всіх справ про напади на ромські поселення та останнє цинічне і безумно жорстоке вбивство ромського юнака у Львівській області», — заявили у мінкульті.

Реакція мера Львова на вбивство

«Більшість нападників 17-18 років якими керував старший (вже затриманий). Загиблого кололи ножами групою і з однозначною метою вбивства. Маму порізали за те, що пробувала захистити 10-річну дитину», — пише голова Львова Андрій Садовий..

Також Садовий розповів, що наразі роми, які жили в таборі в лісі на околиці Львову, знаходяться під захистом правоохоронців і проходять у якості свідків. Розслідування проводить Пустомитівський райвідділ. За його словами, один поранений лежить у 8-й лікарні в середньому стані тяжкості. Жінці з дитиною зашили рани і відпустили.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій