Читаєте зараз
Харлан перемогла росіянку і шаблею не підпустила її до себе для привітання

Харлан перемогла росіянку і шаблею не підпустила її до себе для привітання

Yevheniia Kostina

Українська фехтувальниця Ольга Харлан стала першою спортсменкою, яка змагалася з росіянкою чи білорускою з 24 лютого 2022 року. На чемпіонаті світу вона перемогла Анну Смірнову, що виступала під нейтральним прапором.

27 липня 2023 року іменита українка перемогла росіянку з рахунком 15:7. Після переможного уколу Харлан не просто не потиснула руку суперниці, а відгородилася шаблею і деякий час їй щось говорила. Смірнова ще 10 хвилин оговтувалася на стільці.

Напередодні Міністерство спорту України змінило свою попередню політику, що забороняла спортсменам зустрічатися з росіянами чи білорусами. Тепер це дозволено, якщо представники країн-ворогів виступають під нейтральним прапором і не беруть участь в пропаганді.

«Як повинні почуватися українські спортсмени, коли МОК має бути на нашому боці та віддавати справедливість, а насправді вони роблять речі абсолютно проти нас? Я дійсно пишаюся нашими тенісистами [тенісисти на турнірах виступають від свого імені, а не від країни] і уявляю себе на їх місці, граючи або фехтуючи проти людей, чия країна бомбить і вбиває наших співвітчизників. Це має бути дуже важко, але ти знаєш, що ти повинен це зробити, оскільки це спосіб боротьби, ти боєць по-своєму» сказала в інтерв’ю AFP чотириразова чемпіонка світу Ольга Харлан.

Дії Харлан росіянка намагалася опротестувати: згідно з правилами Міжнародної федерації фехтування, відмова привітати суперницю карається чорною карткою і дискваліфікацією з турніру. Попри це, у лайвтабло до наступного раунду пройшла саме Харлан, яка мала зустрітися з представницею Болгарії Йоаною Ілієвою.

Анна Смірнова програла в чесному змаганні і вирішила зіграти брудно з рукостисканням. Саме так діє російська армія на полі бою. Ольга Харлан перемогла в чесному змаганні та гідно показала себе. Я закликаю Міжнародну федерацію фехтування відновити права Харлан і дозволити їй змагатися. Скріншот: глава МЗС України\Twitter

Однак сутичка між Харлан та Ілієвою у підсумку не відбулася, фехтувальниці навіть не виходили на доріжку, а у лайвтабло було відзначено, що до наступного раунду проходить саме болгарська атлетка. У протоколі змагань навпроти Ольги Харлан зазначено: виключено. Як повідомило Суспільне Спорт джерело, українку зняли з чемпіонату світу.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій