Читаєте зараз
Українським спортсменам дозволили змагатися з росіянами та білорусами

Українським спортсменам дозволили змагатися з росіянами та білорусами

Yevheniia Kostina

Міністерство молоді та спорту України видало наказ, через який спортсмени зможуть брати участь в міжнародних змаганнях, де також будуть і представники країн-агресорок. Спочатку діяла повна заборона, потім пом’якшили на рекомендації: нинішній документ дозволяє їздити на турніри, але тільки ті, де спортсмени з РФ та РБ виступають під нейтральним прапором.

Точне формулювання звучить так: «…Не відряджати офіційні делегації національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю для участі у міжнародних

спортивних змаганнях, в яких беруть участь спортсмени, що представляють Російську Федерацію та/або Республіку Білорусь під своїми національними прапорами, та/або використовують власну національну символіку, та/або своїми публічними діями чи заявами виказують приналежність до РФ чи РБ».

Делегаціям рекомендовано уважно слідкувати, щоб росіяни та білоруси не порушували правила, зокрема, про прапори та пропаганду, підтримують війну. Якщо так, слід повідомити федерації та МОК: у випадку ігнорування організаторами — залишити турнір.

Українські спортсмени та федерації будуть виключені зі складу національних збірних, якщо за ними будуть помічені дії, що можуть трактуватися як прояв солідарності з представниками Росії та Білорусі.

Цей наказ може бути знаком того, що МОК все ж ухвалить рішення дозволити спортсменам з країн-агресорок виступати на найближчих Олімпійських іграх, що відбудуться в липні-серпні 2024 року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій