Читаєте зараз
«ХЕРУВИМИ»: українські кінематографісти зняли фільм про українських пілотів

«ХЕРУВИМИ»: українські кінематографісти зняли фільм про українських пілотів

Yevheniia Kostina

Креативна команда з України та Британії ВАРТА з 2022 року почала фільмувати обличчя війни в особах. Через особисті історії, віру, образи та персоналії кінематографісти дозволяють побачити реальність очима українських героїв. 

Кадр з новели «ХЕРУВИМИ». Фото надано проєктом ВАРТА

«Я втомився дізнатися про героїв посмертно, мені боляче чути їхні історії, коли їх вже немає і я не маю можливості з ними спілкуватися та віддячити. Тільки помолитись в небо. Тому для себе вирішив: буду документувати історії наших захисників і показувати їх спогади, їх образи, їхні портрети. Вони завжди закарбуються в наших стрічках як молоді, мужні герої»,  — ділиться режисер проєкту ВАРТА Євген Матвієнко.

Перша новела «ХЕРУВИМИ» присвячена українським пілотам. Херувими — небесні шестикрилі ангельські істоти є найближчими до неба та стоять на захисті Бога. Їх образ став алюзією до українських військових та гвинтокрила, які тримають на захисті українське небо та землю.

11 ОБАА «Херсон»

Бійці 11-ї окремої бригади армійської авіації «Херсон» стали героями дебютного фільму проєкту ВАРТА. 24 лютого 2022 року вони одні з перших піднялись в небо з аеродрому Чорнобаївки. Саме вони стояли на обороні Києва, вели запеклі бої в Ірпені, виконували місії на «Азовсталі», брали участь в операції зі звільнення острова Зміїний

«Коли літає авіація, коли стріляє артилерія — всі вони виконують завдання тільки заради того бійця, який сидить в передньому окопі з автоматом. Тому що поки він там сидить, це наша земля», — говорить один із героїв фільму. 

Станом на лютий 2022 року російська авіація не тільки кількісно переважала у техніці, а й мала більш сучасні літаки та гвинтокрили у своєму запасі, аніж армія України. Однак українські захисники отримували перевагу в небі. 

Кадр з новели «ХЕРУВИМИ». Фото надано проєктом ВАРТА

«Найновіший вертоліт, який в нас є, це МІ-17, який нам віддала країна-партнерка. Він був розроблений ще 1965 року. Ну, це просто як Жигулі, який випускається у 2015 році, а з 65-го нічого не змінилося. В ньому немає ніякої системи бортового комплексу оборони. Ми не знаємо, коли пускають ракети, коли в нас влучає винищувач чи зенітний ракетний комплекс. Ми нічого такого не знаємо», — розповідає український пілот, герой фільму «ХЕРУВИМИ». 

11-та окрема бригада захищала південний фронтовий напрямок та зупиняла ворожі колони техніки. Лише завдяки зусиллям захисників України вдалося відстояти небо та витиснути ворожу авіацію з повітряного простору. Повний фільм «ХЕРУВИМИ» вже доступний на ютуб-сторінці Varta Project.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій