Хлопчик з Шепетівки купив на всі подаровані гроші мегапристрій для ЗСУ
- 10-річний хлопчик віддав усі свої заощадження, щоб допомогти ЗСУ.
- Спочатку він хотів придбати бронежилет, але грошей не вистачило, тому він з батьками придбав портативну сонячну зарядку.
- Передав пристрій українським захисникам хлопчик сам. І це неабияк розчулило їх.
Десятирічний Остап з Хмельниччини зібрав $300 та придбав для українських захисників портативний зарядний пристрій на сонячній батареї. Такі девайси вкрай необхідні на передовій, адже не вимагають для роботи палива чи інших ресурсів, а їхньої ємності цілком вистачає для зарядки рацій та телефонів, щоб підтримувати зв’язок.
Заборона розповідає історію маленького патріота.
Портативна сонячна зарядка для ЗСУ: історія
10-річний Остап із міста Шепетівка, що на Хмельниччині, передав українським військовим портативний зарядний пристрій на сонячній батареї, розповіли у Генеральному штабі Збройних сил України. На вкрай необхідну на передовій установку хлопчик витратив усі свої заощадження.
«Він підійшов до мене і сказав, що всі гроші, які йому дарували на день народження, коляду та свята, ми використаємо на купівлю бронежилета. Військовим потрібніше, бо це врятує комусь життя. Вони ж нас захищають. Щоправда заощаджених $300 на бронежилет не вистачило, тому вирішили купити портативний зарядний пристрій», — згадує мама юнака Наталя.
Читати більше новин в TelegramПередав придбаний девайс українським зенітникам хлопчик сам, що неабияк розчулило їх.
«Він міг купити собі іграшку чи ровер, але віддав нам. Ми щасливі, бо зараз виховуються справжні патріоти України. Все неодмінно буде добре завдяки таким дітям, як Остап», — кажуть у ЗСУ. Сам юнак дуже вірить в перемогу України і таким чином хотів допомогти наблизити її.
Портативні зарядні пристрої на сонячних батареях дуже корисні на передовій. Вони компактні та не вимагають ресурсів, як то палива, для живлення, адже сонячна енергія доступна практично завжди. Один такий пристрій в залежності від потужності здатен зарядити до 20 телефонів чи рацій.
«На блокпостах вкрай важливі дві речі — зв’язок та освітлення. Задача зарядки рацій та телефонів вирішується пауер-банками великої ємності. Вони схожі на невелику валізу. Ємності достатньо, щоб зарядити всі засоби зв’язку. Інколи такі зарядки мають ще й ліхтарі для підсвітки», — зазначив керівник одного з підприємств з проєктування та встановлення станцій відновлювальних джерел енергії Віталій Шестак.
Він додав, що розв’язати проблему зарядки потужних пристроїв у польових умовах, наприклад акумуляторів, вони не здатні, тут вже потрібні портативні сонячні станції, але для засобів зв’язку їх цілком достатньо.
Раніше Заборона розповідала про зворушливий лист хлопчика з Маріуполя Іллі Костушевича до британського прем’єр-міністра Бориса Джонсона. Маленький українець подякував політику за допомогу нашій державі та надіслав йому прапор України.
Читати більше новин в Telegram