Читаєте зараз
H&M звинуватили в сексуалізації дітей: що сталося

H&M звинуватили в сексуалізації дітей: що сталося

Ilona Kivva
Автор:

Компанія H&M перепросила та видалила свою рекламу шкільної форми в Австралії. Це сталось після скарг користувачів соцмереж на те, що вона сексуально демонструє дітей, пише CNN.

Реклама, скріншот якої зробили інтернет-користувачі, перш ніж її видалили, зображувала двох дівчаток початкової школи у шкільній формі. До фотографії додали гасло: «Make those heads turn in H&M’s Back to School fashion». Фраза «turn heads» з англійської перекладається як «бути настільки гарною і незвичною, щоб привертати увагу оточуючих».

Реклама шкільної форми H&M. Скріншот: Melinda TankardReist/X

Це викликало бурхливу реакцію в соціальних мережах. Користувачі назвали таку подачу моторошною, тривожною і згадали власні історії про те, як на них споглядали ще в школі.

Австралійська письменниця Мелінда Танкард Рейст, яка пише про сексуалізацію та шкоду порнографії, була однією з перших, хто виступив проти реклами.

«Маленькі школярки, як правило, не хочуть «крутити голову». Велика кількість людей, з якими я займаюся в школах, хочуть, щоб їх залишили наодинці, щоб вчитися, розважатися і не привертати небажаної уваги до своєї зовнішності», — написала вона у X.

Це не перший рекламний скандал 2024 року. Так, Управління стандартів реклами Великої Британії заборонило кампанію Calvin Klein із зображенням співачки FKA twigs. Регулятор вважав, що артистка зображена як стереотипний сексуальний обʼєкт.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій