'
Читаєте зараз
Хотіли відбілитися перед Олімпіадою. Twitter заблокував тисячі китайських акаунтів, що поширювали фейки

Хотіли відбілитися перед Олімпіадою. Twitter заблокував тисячі китайських акаунтів, що поширювали фейки

Markiian Oliiarnyk
Twitter в Китаї
  • Twitter видалив понад 2000 фейкових облікових записів з Китаю.
  • Через них поширювалася неправдива інформація про нібито щасливе життя уйгурів. Насправді Китай влаштував їм геноцид.
  • 97% цих фейкових акаунтів мали менше п’яти підписників.

Сервіс мікроблогів Twitter заблокував тисячі облікових записів, через які поширювалася китайська пропаганда та заперечувалися факти порушення прав уйгурів у Сіньцзяні. Боти використовували фейкові фото та відео, щоб показати, як уйгурський народ добре живе при китайській владі. Пропагандистська кампанія була запущена з метою поліпшення репутації країни перед проведенням Зимових Олімпійських ігор в Пекіні у лютому 2022 року.

Заборона розповідає про нехитру спробу китайської пропаганди розвіяти звинувачення щодо системного геноциду уйгурів у Сіньцзяні.


Блокування фейкових китайських акаунтів у Twitter 

Twitter заблокував кілька тисяч фейкових облікових записів, з яких поширювалися неправдиві свідчення та заперечувалися факти порушення прав уйгурів у китайському автономному регіоні Сіньцзян, пише The Guardian.

Ймовірно, пропагандистська інформаційна кампанія Китаю була спрямована на покращення іміджу та розвіювання негативних наративів у соцмережах щодо геноциду уйгурів перед Зимовою Олімпіадою-2022 у Пекіні. У ній використовувалися боти, несправжні фото та відеоматеріали та тисячі фейкових облікових записів уйгурів, з яких систематично писали про «щасливе життя» у Сіньцзяні.

Натомість за даними правозахисників, у Китаї відбувається справжній геноцид уйгурів — їх переслідують і саджають у тюрми за етнічною ознакою, створюють для них концентраційні табори та навіть стерилізують.

Читати більше новин в Telegram
Концентраційний табір для уйгурів
Наглядові вежі концентраційного табору для уйгурів, 31 травня 2019 року, Хотан, Сіньцзян, Китай. Фото: GREG BAKER/AFP via Getty Images

Кампанія Китаю у Twitter щодо заперечення геноциду уйгурів

Боти використовували перепрофільовані облікові записи, які раніше були присвячені порнографії або корейським дорамам. За даними Австралійського інституту стратегічної політики (ASPI), було видалено 2160 фейкових облікових записів. Через них було опубліковано понад 30 000 пропагандистських твітів.

У 97% акаунтів було менше п’яти підписників, а 73% з них взагалі не мали жодного. У 98% опублікованих твітів не було ані лайків, ані коментарів, за винятком тих небагатьох, які поширювалися китайськими чиновниками.

Через фейкові облікові записи поширювалися наративи Комуністичної партії Китаю про щасливе життя уйгурського народу, а також фото та відеоматеріали, які нібито доводили підтримку уйгурами китайської влади. Найбільше фейкових твітів було опубліковано під хештегом #StopXinjiangRumours.

Протестувальник проти геноциду уйгурів
Протестувальник у масці із зображенням прапору Східного Туркестану (землі уйгурів) під час демонстрації проти геноциду уйгурів у Китаї, 1 квітня 2021 року, Стамбул, Туреччина. Фото: OZAN KOSE/AFP via Getty Images

Фактично Twitter у Китаї заборонений, однак китайці все одно продовжують ним користуватися. «Справжня ціль цієї кампанії — це не люди, які скептично ставляться до китайського уряду, а ті, хто довіряють китайським державним ЗМІ та скептично ставляться до західних медіа. Це пропаганда, орієнтована на базу», — розповів один зі співробітників ASPI.

Раніше Заборона розповідала про те, як литовські політики оголосили бойкот Зимовій Олімпіаді-2022 у Пекіні й закликали литовських спортсменів «не брати участі у виставі авторитарного режиму».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій