'
Читаєте зараз
Політики Литви заявили про бойкот Олімпійських ігор-2022. Спортсмени ж заговорили про спорт поза політикою

Політики Литви заявили про бойкот Олімпійських ігор-2022. Спортсмени ж заговорили про спорт поза політикою

Markiian Oliiarnyk
Олімпіада-2022 у Пекіні
  • Литовські політики заявили про бойкот Зимової Олімпіади-2022 у Пекіні.
  • Вони наголошують, що змагання такого рівня не повинні проводитися в авторитарній державі.
  • Деякі литовські спортсмени не підтримують цю ініціативу і таки поїдуть до столиці Китаю.

Литва оголосила дипломатичний бойкот Зимовим Олімпійським іграм 2022 року, які пройдуть у китайській столиці — Пекіні. Литовські політики вважають, що спортивні змагання такого рівня не повинні проходити у КНР, чия влада систематично порушує права людини у регіоні Сіньцзян, а також в інших автономних регіонах країни. Далеко не всі литовські спортсмени підтримують ініціативу бойкот, а деякі заявляють, що поїдуть на Олімпіаду за будь-яких обставин.

Заборона розповідає про бойкот Литви щодо проведення Зимових Олімпійських ігор 2022 року у Пекіні.


Литовський бойкот Олімпіади-2022 у Пекіні

Депутати литовського сейму оголосили бойкот Олімпійських ігор-2022 у Китаї, пише LRT.lt

На думку народних обранців, спортивні змагання такого рівня не повинні проходити в авторитарних державах, де не дотримуються прав людини, а спорт використовують для покращення іміджу. За даними міжнародних правозахисників, китайська влада систематично порушує права людини у Сіньцзяні, переслідуючи за етнічною ознакою уйгурів. Також важливу роль у такому ставленні до китайської влади відіграло зникнення китайської тенісистки Пен Шуай.

Інсталяція поховання Олімпіади перед штаб-квартирою Міжнародного олімпійського комітету як протест проти проведення Зимових Олімпійських ігор-2022 у Пекіні, 26 листопада 2021 року, Лозанна, Швейцарія. Фото: FABRICE COFFRINI/AFP via Getty Images

«Ми закликаємо президента, уряд і всіх політиків Литви бойкотувати Олімпіаду в Китаї, не відвідувати її відкриття та закриття та не відправляти жодної офіційної державної делегації», — йдеться у заяві парламентарів.

Читати більше новин в Telegram

За даними LRT.lt, президент Литви Гітанас Науседа, а також міністр закордонних справ та міністр освіти, науки і спорту відмовилися їхати на відкриття Олімпіади. Депутати також закликали литовських спортсменів «продемонструвати громадянську позицію і не брати участі там, де їх намагатимуться перетворити на маріонеток у виставі авторитарного режиму».

Бойкот Олімпіади-2022 у Пекіні: реакція литовських спортсменів

Далеко не всі литовські спортсмени підтримують ініціативу бойкоту, а деякі виступають категорично проти і запевняють, що поїдуть в Пекін на Зимові Олімпійські ігри, не зважаючи ні на що. 

«Це дуже важливо для нас. Я не розумію кому це потрібно. Я не розумію, чому люди, які взагалі не розбираються у професійному спорті, намагаються прийняти за нас якесь рішення. Їм від цього ні тепло, ні холодно, а ми цьому присвятили ціле життя. Це просто божевілля. Якщо я отримаю квиток, то обов’язково поїду», — поділилася литовська біатлоністка Габріеле Лещинскайте.

Литовська біатлоністка Габріеле Лещинскайте, 29 січня 2021 року, Душники-Здруй, Польща. Фото: Tom Weller/DeFodi Images via Getty Images

Литовський національний олімпійський комітет (ЛНОК) закликав парламентарів не втягувати спортсменів у політику, зазначивши, що повна відмова від участі не лише не допоможе вирішити проблему з порушенням прав людини, а й може призвести до санкцій проти Литви. 

«Олімпійські ігри — це подія для всього світу, для всього олімпійського руху, а не для країни, де вони проводяться. Кар’єри спортсменів не є довготривалими, а Олімпійські ігри — це найважливіші змагання в їх житті. До них готуються не рік і не чотири, а набагато довше. Тому ми не вважаємо, що було б справедливо просити спортсменів відмовитися від цієї можливості з політичних міркувань», — йдеться у повідомленні ЛНОК.

Раніше Заборона розповідала про досягнення українських спортсменів на Паралімпійських іграх у Токіо, де вони здобули загалом 98 медалей.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій