'
Читаєте зараз
Ілон Маск передав Україні станції Tesla Powerwall. Чим вони корисні 

Ілон Маск передав Україні станції Tesla Powerwall. Чим вони корисні 

Ilona Kivva
Автор:
  • Україна отримала системи збереження енергії Tesla Powerwall, які дадуть світло там, де через війну немає електрики.
  • Система працює навіть у будинках, які не використовують сонячну енергію.
  •  Батарея зберігає більше енергії в меншому просторі та здатна заряджатися за три години.

Засновник Tesla та SpaceX Ілон Маск надіслав в Україну сонячні батареї та системи накопичення енергії Tesla Powerwall, які здобули велику популярність в Америці. Енергетичні системи забезпечують високу автономність та резервне живлення під час відключення електрики.

Заборона розповідає про ключові характеристики Tesla Powerwall та деталі їх встановлення й використання у житлових будинках.


Сонячні панелі Tesla Powerwall: особливості

Tesla Powerwall — це літій-іонна батарея, або дуже великий акумулятор зі змінним струмом. Вона зберігає енергію, накопичену сонячними панелями Tesla чи іншим джерелом. Powerwall можна модернізувати до будь-якої сонячної системи та навіть встановити у будинку, який не використовує сонячну енергію, пише Teho.

Powerwall виготовляється на заводі Tesla Gigafactory в штаті Невада, США. Система складається з літієвого акумулятора з нікелю, магнію та кобальту. Батарея з такою щільністю зберігає більше енергії в меншому просторі та здатна дуже швидко заряджатися — для цього достатньо трьох годин.

Характеристики Tesla Powerwall

Читати більше новин в Telegram
Місткість накопичувача енергії13.5 кВт-год
Безперервна потужність5.8 кВт
Пікова потужність10 кВт
Розмір115.3 х 75.2 х 14.5 сантиметра
Вага1139.9 кілограма
Діапазон робочих температурВід -20℃ до 50℃
Гарантія10 років

Зазвичай сонячні батареї відправляють енергію, яку не використали протягом дня, назад у мережу. На відміну від них, Powerwall захоплює енергію та зберігає її. Акумуляторна система спрацьовує, коли споживання енергії в будинку більше, ніж його дають сонячні батареї. Замість черпання енергії з мережі, можна використовувати резерв з Powerwall, зібраний за день.

Дві амбулаторії в Бородянці та Ірпені вже отримали сонячні панелі та системи збереження енергії Tesla Powerwall. Ці батареї та генератори з високою автономністю допоможуть українцям з областей, які найбільше постраждали від російської окупації, повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. 

Сонячні батареї Powerwall від компанії Tesla. FEDOROV / Telegram

Керувати Powerwall можна з додатка Tesla на смартфоні, де можна побачити, скільки енергії виробилось та скільки є у резерві. Встановити систему можна на висоті до 3000 метрів, тож вона справно працюватиме, навіть якщо обладнати таку станцію на Говерлі. У середньому установка системи у житлових приміщеннях займає близько 4-6 годин з командою з двох установників.

Раніше Заборона розповідала про супутниковий інтернет Starlink від Ілона Маска, який запрацював в Україні на початку березня 2022 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій