Іноземна армія не воюватиме проти РФ в Україні до певного моменту: яка межа

Ilona Kivva
Автор:

Війська держав-союзниць можуть бути введені на територію України лише у тому випадку, якщо РФ вдасться досягати значних успіхів на полі бою, вважає член-кореспондент Української академії геополітики та геостратегії Станіслав Желіховський.

«Порушення питання французьким президентом варто розглядати через призму його бажання тримати лідерство на європейському континенті, за яке він конкурує з Німеччиною. Але це не означає, що війська Франції чи іншої країни НАТО дійсно перетнуть кордон з Україною… [Іноземні війська можуть бути введені] коли європейці побачать, що війна вже впритул наближається до їхніх кордонів. Як ми розуміємо, це фактично означає майже повну окупацію української держави. Лише за таких умов це стане можливим», — каже політолог.

Таку теорію 7 березня підтвердив і французький президент Еммануель Макрон. Він заявив, що допускає можливість відправлення військ в Україну, якщо станеться прорив фронту в бік Києва або Одеси.

Желіховський вважає, що першочергові заяви лідера Франції Макрона з приводу військ, ймовірно, мали на меті підштовхнути країни Європи та США до ухвалення швидших рішень щодо передачі ЗСУ військової допомоги.

«Це міг бути такий сигнал. Мовляв, якщо не допомагати Україні, це дасть Росії можливість отримати тактичну та стратегічну перевагу на полі бої. І якщо російська армія почне перемагати, тоді вже європейські країни будуть змушені вводити війська», — пояснив Станіслав Желіховський.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій