'
Читаєте зараз
«Плануємо повернутися після закінчення війни». Іноземні студенти про евакуацію з України

«Плануємо повернутися після закінчення війни». Іноземні студенти про евакуацію з України

Anastasiia Opryshchenko
We Plan To Come Back After the War. Foreign Students About Being Evacuated From Ukraine

Від початку війни Україну залишило близько мільйона громадян. Серед них не тільки українці, а й іноземці. Хоча ще до 16 лютого більшість іноземних посольств вивезли своїх працівників, проте в Україні залишились студенти, мігранти і звичайні люди.  На сьогодні міста,  де переважно спокійно і звідки можна виїхати за кордон — це Львів або Ужгород. Заборона поспілкувалася з іноземними студентами на львівському вокзалі, та розповідає як вони намагаються виїхати з України


За 8 днів з початку російської агресії проти України, Укрзалізниця евакуювала більше мільйону громадян з гарячих точок. Евакуація триває цілодобово: для перевезення громадян задіяний весь наявний рухомий склад залізниці. Основні евакуаційні рейси відправляються з Харкова, Запоріжжя та Києва до Львова, Ужгорода, Рахова та інших міст на заході України, інформує Укрзалізниця.

Самуєль один з багатьох хто евакуюється. Самуєль — нігерієць, навчався в Києві на медика, але зараз евакуюється разом з мамою до Польщі. Звідти їх має евакуювати посольство Нігерії. Хлопець пояснює, його мати жила з ним у Києві тому що вона — офіційний представник ЮНІСЕФ. Жінка працювала тут за спеціальним обов’язком. 

«Через несприятливу ситуацію та небезпеку ми виїжджаємо з країни. Багато чого відбувається зараз. На нашому шляху ми зустріли багато випробувань пов’язаних з відношенням до афроамериканців. Але зараз ситуація насправді стає кращою, тому ми сподіваємося, що все буде краще і війна скоро закінчиться», — говорить Самуель. 

На львівському вокзалі кожен день чекають сотні людей з усієї країни. Індієць, студент-медик Анду навчався у Харківському Національному Університеті, який 2 березня розбомбили російські окупанти. Анду разом з одногрупниками їде до Ужгорода, звідки їх евакуює посольство. «Швидше за все, ми перечекаємо ситуацію на західній Україні. Також там чекають наші офіційні представники. Звідти поїдемо до Індії. Ми не поїдемо на завжди, плануємо повернутися після закінчення війни», — пояснює хлопець.

Читати більше новин в Telegram

Для того аби допомогти іноземцям виїхати з України існує сервіс Visit Ukraine, який інформує про ситуацію в країні, розповідає про російську агресію, наявність рейсів та відповідає на гарячій лінії цілодобово.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій