'
Читаєте зараз
Іноземні війська в Україні не зможуть воювати: які тоді завдання виконуватимуть

Іноземні війська в Україні не зможуть воювати: які тоді завдання виконуватимуть

Ilona Kivva
Автор:

Деякі країни Північноатлантичного Альянсу (навіть попри заперечення генсеку та низки держав) все ж допускають можливість відправлення військ в Україну. Однак навіть у такому випадку іноземні підрозділи, найімовірніше, не братимуть участі безпосередньо в боях. Натомість вони можуть сформувати надійний тил для ЗСУ, йдеться в матеріалі Заборони.

Приміром, президент Франції Емманюель Макрон вже озвучив вірогідність того, що французькі військові можуть прибути до України. Однак якщо рішення і буде ухвалено, то вони навчатимуть військових ЗСУ, доєднаються до охорони кордону від РФ та поліпшення протиповітряної оборони.

«Це будуть, імовірно, невеликі порівняно з Силами оборони угруповання. Разом з північними кордонами з Росією та Білоруссю маємо близько 4 000 км фронту. Також не забуваймо про південь та Придністров’я. Тобто є різні ділянки кордону, є військові об’єкти всередині країни, де могли б бути залучені французькі війська. І, відповідно, є вивільнені наші підрозділи, щоби була змога проводити більше ротацій на передовій», — каже голова Українського центру безпеки та співробітництва Сергій Кузан.

Війська, ймовірно, прибуватимуть зі своєю зброєю та технікою, зауважив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Він нагадав, що в Інтернаціональному легіоні ЗСУ вже воює близько 20 000 іноземців, і не виключено, що він може поповнитися ще 20–30 000 добровольців.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій