Студент 6-го курсу НМУ ім. Богомольця Олександр Соколенко говорить, що студентський активізм у виші зник як системне явище.
«Вже чотири роки адміністрація фактично призначає голову студентського парламенту, – розповідає він. – На останніх виборах, за Катерини Амосової, був тільки один кандидат. Вони створили статут, який порушує закон про вищу освіту в Україні. Бо в законі сказано, що кожен студент може обиратися на керівні посади в студентському самоврядуванні. Вони зробили правило, що людина має бути рік у студентському парламенті і мати певний середній бал. Це обмежило коло тих, хто може подаватися. Умовно, вони це зробили тільки для «своїх».
Амосова очолила виш у 2014 році, упродовж 2018-2019 років її тричі звільняли з посади.
Уперше це сталося в лютому 2018 року. Тоді студенти-стоматологи третього курсу мали складати обов'язковий іспит «КРОК-1».
На екзамен прийшли приблизно 200 студентів, але іспит так і не відбувся. У його зриві Міністерство охорони здоров'я та медуніверситет звинуватили одне одного. Конфлікт відбувався на тлі критики на адресу в.о. міністерки охорони здоров'я Уляни Супрун. (
Заборона писала про це).
Пізніше в міністерстві
заявили про відсторонення Амосової з посади ректорки університету.