Іранські дрони програють американським HIMARS: військові порівняли ефект
- РФ не застосовує іранські безпілотники поблизу поля бою, але запускає для атаки на українську інфраструктуру.
- У Повітряних силах ЗСУ припускають, що росіяни активізують удари снарядами під час опалювального сезону 2022-2023.
- Для виявлення дронів Shahed-136 необхідні додаткові системи оборони, тоді як Mohajer-6 вважаються достатньо легкою мішенню для засобів протиповітряної оборони.
Російські активізували застосування в Україні іранські безпілотники. Дрони можуть серйозно нашкодити цивільним обʼєктам, але не суттєво впливають на хід війни. Справа в тому, що американські установки HIMARS на озброєнні Збройних сил ефективніші при бойових діях.
Заборона розповідає про причини збільшення російських атак безпілотниками, а також про особливості двох моделей іранських апаратів.
Вплив безпілотників на війну: звіт ISW
Застосування Росією іранських дронів не дає їй ефекту, порівняно з тим, який мають українські військові завдяки застосуванню американських ракетних установок HIMARS. Тому росіяни навряд суттєво вплинуть дронами на хід війни, спрогнозували в американському Інституті вивчення війни (ISW).
«Російські війська, здається, не зосереджують ці безпілотники на асиметричних вузлах поблизу поля бою. Вони використовували багато безпілотників проти цивільних цілей у тилах, ймовірно, сподіваючись створити нелінійні ефекти за допомогою терору. Такі зусилля не приносять успіху», — вважають в ISW.
Армія РФ все частіше використовує безпілотники іранського виробництва для збереження запасів високоточних ракет, сказав речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. За його словами, можливо, росіяни економлять дорогі снаряди, щоб завдавати удари по об’єктах критичної інфраструктури України напередодні опалювального сезону 2022-2023 років.
Читати більше новин в TelegramОсобливості дрона Shahed-136
Українські захисники вперше збили іранський безпілотник на Харківщині 13 вересня 2022 року. Через три дні Повітряні сили ЗСУ підтвердили, що це був апарат Shahed-136, який росіяни перейменували на «Герань-2».
Ефективна дальність дії апарату може досягати 1 500 кілометрів. Розмах крил безпілотника становить 2.5 м, а максимальна швидкість — близько 180 км/год, пише Ukrmilitary.
«Це баражуючий боєприпас, фактично дрон-камікадзе. Зрозуміло, що ціль надзвичайно складна і для збиття саме таких цілей потрібні ще додаткові системи», – зауважував Юрій Ігнат.
Для атаки таких апаратів необхідне й пильне спостереження військових з підрозділів протиповітряної оборони, адже дрони-камікадзе можуть довго перебувати над ціллю в режимі очікування й оперативно атакувати після отримання команди.
Mohajer-6: характеристики БПЛА
Крім шахедів, окупанти використовують й іншу модель іранських дронів — Mohajer-6. Безпілотник ударного типу призначений для проведення розвідки, спостереження, вивчення місцевості та вогневого ураження й може переносити до чотирьох високоточних боєприпасів, пише Ukrmilitary.
Він має максимальну злітну вагу 600 кг, корисне навантаження 100 кг і дальність польоту 200 кілометрів. Він має максимальну швидкість 200 км/год, тривалість польоту 12 годин і максимальну висоту польоту 5400 метрів.
Сильними сторонами дрона є можливість проведення повітряної розвідки з високим ступенем деталізації, а також здатність вражати від двох до 4 цілей, нести керовані ракети Almas або Qaem TV/IR та автоматично повертатися в точку зльоту у випадку втрати управління. Проте Mohajer-6 — достатньо легка мішень для засобів протиповітряної оборони, а метеорологічні умови суттєво впливають на якість виконання ним бойових завдань, тому апарат непристосований до використання взимку.
Раніше Заборона розповідала про нестачу у військових РФ власних дронів на війні проти України. Російські посадовці щонайменше двічі відвідували аеродроми в Ірані, щоб оглянути літальні апарати.
Читати більше новин в Telegram