'
Читаєте зараз
США відправили в Україну протитанкові безпілотники-камікадзе. Чим такі круті Switchblade?

США відправили в Україну протитанкові безпілотники-камікадзе. Чим такі круті Switchblade?

Markiian Oliiarnyk
  • США відправили в Україну 100 безпілотних літальних апаратів Switchblade. 
  • Дві серії безпілотників призначені для знищення особового складу та ворожої техніки.
  • Безпілотники споряджені сенсорами та відеокамерами, тож оператор може спостерігати за знищенням цілі в режимі реального часу.

Сполучені штати Америки озброїли Україну сучасними безпілотними літальними апаратами (БПЛА) Switchblade. Загалом Пентагон планує передати 100 таких безпілотників, які можуть бути ефективними для нападу на російські сухопутні війська.

Заборона розповідає про особливості протитанкових дронів Switchblade.


США передали Україні БПЛА-дрони

Україна отримає 100 одиниць безпілотника-камікадзе Switchblade у рамках додаткового пакету військової допомоги від США на $300 млн, повідомляє Міністерство оборони США.

Збройні сили України у якості першої партії отримають 10 одиниць протитанкової версії Switchblade 600, решта 90 будуть у версії Switchblade 300, здатних знищувати живу силу та автомобільну техніку, пише Bloomberg. Міністр оборони Ллойд Остін підтвердив, що безпілотники для знищення танків є частиною озброєння, яке США вирішили надіслати в Україну.

Switchblade 600 — БПЛА американської компанії AeroVironment. Безпілотники споряджені сенсорами та відеокамерами, які дають змогу оператору спостерігати за знищенням цілі в режимі реального часу. Боєприпаси можуть запускатися з наземних, повітряних або морських платформ.

Читати більше новин в Telegram

Дрони-камікадзе Switchblade: особливості

Системи Switchblade 600 відрізняються від серії 300: дрони вагою 3.3 фунта (2.5 кг), призначені для нападу на особовий склад і легкі транспортні засоби. Вони можуть пролетіти близько 6 миль (10 кілометрів) і перебувати над ціллю приблизно 15 хвилин, згідно з інформаційним листом виробника безпілотника AeroVironment Inc.

Обидва варіанти також мають функцію вимкнення, за допомогою якої їхні оператори можуть припинити атаку навіть після її відправки, пише India Today.

Switchblade 300Switchblade 600
Дальність дії10 км40 км
Тривалість польоту15 хв40 хв
Вага2.5 кг23 кг
Крейсерська швидкість100 км/год110 км/год

Нова модель, вироблена компанією Simi Valley (Каліфорнія), може пролетіти понад 39 кілометрів і зупинятися за 40 хвилин, перш ніж атакувати за допомогою броньованої боєголовки. Оператор дрона використовує сенсорну систему керування вогнем за допомогою планшета з можливістю пілотування ракети вручну.

На думку аналітиків, дрони-камікадзе Switchblade 600 відносно прості у використанні і можуть бути високоефективними для нападу на російські сухопутні війська.

У розмові з CNN військовий аналітик, бригадний генерал у відставці Стів Андерсон сказав, що терористичний аспект Switchblade 600 є важливим психологічним фактором на полі бою: «Їм [Україні] потрібні ці безпілотники-камікадзе… ті, які можуть вбивати танки, а не ті, що здатні знищувати особовий склад».

Попередня версія безпілотника-бомбардувальника Switchblade 300 була в арсеналі американського спецназу з моменту його таємного відправлення в Афганістан у 2010 році для використання проти Талібану. Армійські чиновники описали Switchblade 300 як «летючу рушницю».

Раніше Заборона розповідала про особливості британських переносних зенітно-ракетних комплексів Starstreak, призначених для ліквідації ворожих винищувачів і гелікоптерів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій