Читаєте зараз
Ірландія виступила проти військових навчань РФ. Названо неочікувану причину

Ірландія виступила проти військових навчань РФ. Названо неочікувану причину

Iryna Troian
Автор:
Ірландія
  • Військово-морські навчання РФ біля берегів Ірландії заплановані у лютому 2022 року. 
  • Вони мають пройти за 240 км від південно-західного узбережжя Ірландії.
  • Втім, місцеві рибалки та уряд заявили, що навчання РФ загрожують морській фауні і флорі.

Влада Ірландії занепокоєна планами Росії провести військово-морські навчання біля берегів країни у лютому 2022 року. В Ірландії заявили, що вони несуть загрозу для морського біорізноманіття, в тому числі для рідкісних синіх китів.

29 січня стало відомо, що РФ пішла на поступки та перенесла навчання за межі економічної зони Ірландії.

Заборона розповідає про позицію Ірландії щодо військових навчань Росії біля узбережжя країни та про те, що відповіла російська сторона.


Ірландія заявила про загрозу для китів від навчань Росії 

Молодший міністр Ірландії Малкольм Нунан заявив, що заплановані на лютий 2022 року військові навчання Росії викликають глибоке занепокоєння у місцевої влади, пише ВВС. Він обгрунтував це тим, що навчання за 240 км від узбережжя Ірландії становлять загрозу для рідкісних морських видів. 

«Хоча точний характер запланованих навчань невідомий, підводні звуки, наприклад, від військового гідролокатора, можуть мати руйнівні наслідки для низки видів, включаючи глибоководних синіх китів, які рідко зустрічаються», — заявив Малкольм Нунан.

Читати більше новин в Telegram

Він уточнив, що звуки гідролокатора можуть спричинити порушення слуху у ссавців і навіть призвести до смертельних травм. 

Також міністр оборони Ірландії Саймон Ковені наголосив, що влада не вітає військові навчання Росії, але Ірландія, яка веде політику воєнного нейтралітету, не має права їх зупинити. 

Проти військово-морських навчань РФ виступили і рибалки Ірландії, повідомило ВВС. Так, виконавчий директор Ірландської організації виробників риби півдня та заходу (IS & WFPO) Патрік Мерфі заявив, що район, де проводитимуть навчання, дуже важливий для членів організації і вони хочуть захистити біорізноманіття та морське життя.

«Ми повідомляємо їм [російським чиновникам], що будемо і далі ловити рибу в наших традиційних районах риболовлі, і якщо це вплине на їхні навчання, хай це вважається мирним протестом», — наголосив Патрік Мерфі. 

Навчання біля берегів Ірландії у лютому-2022: що кажуть в Росії

Посол РФ в Ірландії Юрій Філатов назвав заяви ірландського уряду та рибалок «надмірно роздутими». «Заплановані навчання російських військово-морських кораблів аж ніяк не становлять загрози для Ірландії чи будь-кого ще і вони не призначалися для заподіяння шкоди», — сказав Філатов.

Він додав, що у військових російських навчаннях візьмуть участь три або чотири кораблі, однак він не знає, чи будуть використовувати ракети і підводні човни. Російський посол вважає, що інформація про навчання не була новою, але «стала частиною пропагандистської кампанії про можливу російську загрозу в Європі».


Міністр закордонних справ Ірландії Саймон Ковені написав в Твіттері, що навчання будуть «перенесені за межі Ірландської економічної зони».

Твіт Саймона Ковені щодо перенесення навчань РФ.

Раніше Заборона розповідала про британські протитанкові комплекси NLAW та навчання українських військових ЗСУ.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій