'
Читаєте зараз
Івана Павла I зарахують до списку блаженних: Ватикан знайшов підтвердження дива

Івана Павла I зарахують до списку блаженних: Ватикан знайшов підтвердження дива

Markiian Oliiarnyk
Папа Іван Павло I. Фото: Mondadori via Getty Images
  • 263-й папа Римський Іван Павло I стане блаженним.
  • Ватикан знайшов підтвердження дива за заступництвом Івана Павла І через 18 років після початку беатифікації.
  • Нагадуємо про цікаву (дуже) позицію папи Франциска щодо сексу і сексуальності.

Папу Римського Івана Павла I (26 серпня 1978—28 вересня 1978) зарахують до списку блаженних. У Ватикані вже підготували відповідний документ. 

Заборона розповідає про 263-го папу Римського, який пробув верховним понтифіком всього 33 дні, та про процес його беатифікації (і що це взагалі таке).


Беатифікація Івана Павла I

13 жовтня 2021 року папа Франциск I схвалив декрет Конгрегації у справах канонізації святих про визнання Католицькою церквою дива за заступництвом Івана Павла I, яке сталося у 2011 році в Буенос-Айресі. Це означає, що процес беатифікації колишнього понтифіка майже завершено.

Беатифікація — це процес зарахування покійного праведника до списку блаженних, перший етап канонізації. Обов’язковою умовою визнання праведника блаженним є наявність доказів дива, яке сталося за заступництвом претендента на беатифікацію. 

Як повідомляють ватиканські ЗМІ, 23 липня 2011 року відбулося зцілення 11-річної дівчинки, яка страждала від гострої епілептичної енцефалопатії та перебувала у стані септичного шоку, спричиненого бронхопневмонією. За ініціативою настоятеля місцевої парафії, родичі дівчинки разом з представниками медперсоналу лікарні, в якій вона лежала, помолилися Іванові Павлу I про зцілення дитини. Вже через кілька тижнів дівчинку виписали з лікарні повністю здоровою.

Читати більше новин в Telegram
Папа Іван Павло I вітає натовп, що зібрався на площі святого Петра, 27 серпня 1978 року. Фото: Keystone/Hulton Archive/Getty Images

Процес беатифікації Івана Павла I розпочався ще у 2003 році під час понтифікату Івана Павла II.  Конгрегація у справах канонізації святих протягом тривалого часу готувала документи та працювала над пошуком підтвердження дива, що відбулося завдяки молитвам до покійного єпископа Риму. У листопаді 2017 року папа Франциск I офіційно схвалив беатифікацію Івана Павла I та наділив його титулом «високоповажний». Після підтвердження факту дива за заступництвом 263-го папи Римського, Ватикану залишилося лише провести церемонію беатифікації, точна дата якої наразі невідома.

Щоб канонізувати колишнього понтифіка як святого Католицької церкви, Конгрегації у справах канонізації святих належить тепер знайти підтвердження ще одного дива, яке сталося завдяки молитвам до Івана Павла I.

Хто такий Іван Павло I

Альбіно Лучані, більш відомий як папа Іван Павло I, народився в бідній родині в 1912 році в невеликому гірському містечку Канале-д’Агордо, що знаходиться у регіоні Венето на півночі Італії. Прийняв сан священника у 1938 році, у 1958-му став єпископом, а у 1973-му — кардиналом. З 1969 року і до дня сходження на папський престол носив титул патріарха Венеції. 26 серпня 1978 року Альбіно Лучані, прийнявши ім’я Івана Павла, став папою Римським.

Іван Павло I став першим верховним понтифіком, який прийняв подвійне ім’я (на честь своїх попередників Івана XIII та Павла VI). Втім, вже через 33 дні після своєї інтронізації, 28 вересня 1978 року, 263-й папа Римський помер. 

Тіло Івана Павла І, жовтень 1978 року. Фото: -/AFP via Getty Images

Раптова смерть папи Івана Павла I стала предметом активних обговорень серед конспірологів, які висловлювали свої теорії щодо його можливого вбивства чи отруєння у псевдодокументальній та художній літературі. Втім, Католицька церква розвіяла усі ці плітки, заявивши що Іван Павло І помер уві сні від серцевого нападу у віці 65 років. Понтифікат Івана Павла I є одним із найкоротших в історії папства. 

Раніше Заборона розповідала, що як папа Франциск I назвав секс і сексуальність «божими дарами».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій