'
Читаєте зараз
Ізраїль готує наземну операцію в секторі Газа: ось, чому б’ють по жилих кварталах

Ізраїль готує наземну операцію в секторі Газа: ось, чому б’ють по жилих кварталах

Ilona Kivva
Автор:

Ізраїль 11 жовтня обстріляв південні ліванські міста у відповідь на обстріл Хезболлою високоточними ракетами, а також військові об’єкти ХАМАС та інфраструктуру в секторі Газа.

Ізраїльські джерела безпеки заявили, що знадобилося понад 48 годин, щоб відновити військову згуртованість, зупинити проникнення та вичистити бійців ХАМАС з міст, які вони штурмували 7 жовтня в ході операції.

ЦАХАЛ створив закриту військову зону навколо сектора Газа. Інфографіка на 11 жовтня 2023 року, War Mapper

Серед місць в Газі, які вночі обстріляв ЦАХАЛ, було більше доріг. Збройні сили Ізраїлю заявили, що цілями були мережа камер спостереження ХАМАС, склади зброї та виробничі потужності та тунелі, які використовували бойовики.

Розбивання доріг, зазначає Reuters, було типовою тактикою в прелюдії до двох попередніх ізраїльських наземних операцій в Газі: порушити комунікації та обмежити пересування ХАМАСу та інших бойовиків. Коли Ізраїль входить, часто бульдозерами руйнують нові маршрути для своїх транспортних засобів, щоб уникнути мін на існуючих дорогах.

Відправити війська в густонаселене міське середовище – непростий вибір. Війна в містах підриває перевагу Ізраїлю у вогневій потужності, протиставляючи його угрупованню, яке є більш загартованим у боях з попередніх конфліктів і дедалі краще оснащеним Іраном. ХАМАС, який взяв владу в Газі у 2007 році, також витратив роки на будівництво мережі тунелів, яка допомагає бойовикам просто зникати.

Ізраїль оголосив війну ХАМАС 8 жовтня після шокового нападу ісламістів із землі, повітря та моря. Офіційно число загиблих становить понад 2100 людей з обох боків.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій