Читаєте зараз
Ізраїль може ввести війська у Ліван: яка причина

Ізраїль може ввести війська у Ліван: яка причина

Ilona Kivva
Автор:

Ізраїль розглядає можливість введення військ на південь Лівану для протидії угрупуванню Хезболла. Після нападу ХАМАСу 7 жовтня воно десятки разів атакувало кордон з Ізраїлем, пише The Times.

Так, ЦАХАЛ хоче, аби Хезболла відкинула війська до річки Літані, що приблизно в 20 км від кордону. Все через стурбованість, що з боку Лівану може відбутися така ж атака, що і з Сектору Гази у жовтні-2023.

«Те, що сталося на півдні, ніщо в порівнянні з тим, що вони можуть зробити тут. Доктрина Ізраїлю полягає в тому, щоб перевести війну на інший бік», — каже старший офіцер ізраїльської армії, ім’я якого не назвали.

Важливо! Ізраїль вже воював проти Хезболли у 2006 році. Бої тривали місяць. Тоді загинули понад 1 200 ліванців і понад 160 ізраїльтян. 

Хезболла («Партія Бога») була заснована в 1982 році Революційною гвардією Ірану. Її основними цілями були експорт Ісламської революції в Ірані та боротьба із ізраїльськими силами, які вторглися до Лівану під час громадянської війни (1975-1990 року).

Хезболла за підтримки Ірану взяла на себе роль головного ворога Ізраїлю в Лівані. Втім, вплив виходить далеко за межі Лівану. Група має тісні зв’язки з іншими підтримуваними Іраном угрупованнями в регіоні, включаючи палестинські групи, такі як ХАМАС та Ісламський джихад. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій