'
Читаєте зараз
Кабмін дозволив ФОПам не використовувати касові апарати у селах

Кабмін дозволив ФОПам не використовувати касові апарати у селах

Markiian Oliiarnyk
  • Уряд України звільнив фізичних осіб-підприємців, які торгують у селах, від обов’язкового впровадження касових апаратів.
  • Це рішення діє для усіх видів роздрібних товарів, окрім тютюнових виробів та алкоголю.
  • Ще одне обмеження — річний обсяг розрахункових операцій не повинен перевищувати 1 085 500 гривень.

Кабінет міністрів України дозволив фізичним особам-підприємцям (ФОП), які ведуть свою економічну діяльність у селах, не використовувати касові апарати для обліку готівкових розрахунків. Це рішення стосується платників єдиного податку II-IV груп, окрім тих, які продають тютюнові вироби та алкоголь, а також тих, чий річний обсяг розрахункових операцій перевищує 1.085 млн гривень.

Заборона розповідає про скасування обов’язкового впровадження касових апаратів для ФОПів у селах, а також про те, чого хочуть мітингарі SaveФОП.


Касові апарати у селах

23 грудня 2021 року Кабінет міністрів України звільнив підприємців, що здійснюють роздрібну торгівлю у сільській місцевості, від обов’язкового використання касових апаратів (реєстраторів розрахункових операцій). Таке рішення було прийнято «з метою збереження бізнесу та робочих місць у селах, де рівень доходів є значно нижчим, ніж у містах».

«Рівень доходів підприємців в селах значно менший, ніж в містах, а в умовах карантинних обмежень він ще більше знизився. Витрати на придбання РРО стануть для них додатковим фінансовим навантаженням, що матиме негативні наслідки для бізнесу. Водночас використовувати програмні РРО, як альтернативу, не всі з них можуть через нерівномірне покриття швидкісним інтернетом або його відсутність в селах», — заявила перша віце-прем’єр-міністерка України і міністерка економіки Юлія Свириденко.

Від обов’язкового застосування касових апаратів для обліку готівкових розрахунків звільняються підприємці, які здійснюють роздрібну торгівлю на території села усіма видами товарів, окрім підакцизних (тютюнових виробів та алкоголю). Втім є одна важлива умова — їхній річний обсяг розрахункових операцій не повинен перевищувати суму, еквівалентну 167 мінімальним заробітним платам (1 085 500 грн).  

Читати більше новин в Telegram

SaveФОП: протести проти касових апаратів

Починаючи з кінця листопада 2020 року, у Києві періодично відбуваються акції протесту SaveФОП. Остання така масова акція відбулася 14 грудня 2021 року біля Верховної Ради України. ФОП-протестувальники славляться тим, що регулярно перекривають дороги у центрі Києва та вступають у сутички з представниками поліції.

Раніше мітингувальники вимагали від держави виділити фінансову підтримку для малого та середнього бізнесу, які зіштовхнулися з труднощами внаслідок пандемії, а також скасувати карантинні обмеження, запроваджені під час перших локдаунів. Станом на грудень-2021 головними вимогами на протестах SaveФОП є:

  • ухвалення законопроєкту №6376 про внесення змін до Податкового кодексу щодо відтермінування впровадження касових апаратів; 
  • ухвалення законопроєкту №5866-1 про спрощення системи оподаткування, обліку та звітності.

Касові апарати для ФОПів-платників єдиного податку II-IV груп повинні були стати обов’язковими ще у квітні 2021 року. Але у грудні-2020 Верховна Рада ухвалила закон про відтермінування цього процесу на 1 січня 2022 року.

Законопроєкт №6376, зареєстрований за ініціативою 22 народних депутатів з різних фракцій, передбачає перенесення впровадження систем РРО ще на один рік. Втім, парламент провалив його розгляд, тож норма Податкового кодексу про впровадження касових апаратів з 1 січня 2022 року залишається чинною.

Раніше Заборона розповідала про основні положення податкового закону №5600, який Верховна Рада прийняла наприкінці листопада 2021 року. Він передбачає низку нововведень до оподаткування сільськогосподарської діяльності та великого бізнесу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій