Читаєте зараз
Кабмін почав розслідування щодо голови КРАІЛ: до чого тут справа Шмигаля

Кабмін почав розслідування щодо голови КРАІЛ: до чого тут справа Шмигаля

Ilona Kivva
Автор:

Кабінет міністрів України проведе службове розслідування проти голови Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ) Івана Рудого, йдеться у розпорядженні уряду.

Відповідальним призначили Національне агентство з питань державної служби. Воно має створити для цього відповідну комісію. Розслідування триватиме два місяці. Після його завершення результати передадуть Кабміну на розгляд.

Нагадаємо, що через ситуацію з Рудим НАЗК склало протокол стосовно прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. У документі йдеться, що той незаконно розголосив інформацію, яка стала йому відома завдяки службі.

«Очільник уряду, попередньо розглянувши повідомлення про корупцію від працівника Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), дав доручення відповідним посадовим особам опрацювати таке повідомлення. При цьому серед посадових осіб, яким було доручено розглянути повідомлення, зазначено й голову КРАІЛ Івана Рудого, про протиправні дії якого й повідомлялося», — пояснили у НАЗК.

Рудий порушив дисциплінарне провадження стосовно викривача. Однак, відповідно до законодавства, його взагалі не може бути притягнуто до такої відповідальності. У НАЗК кажуть, що Шмигаль вчинив адміністративне правопорушення, передбачене другою частиною статті 172-8 КУпАП. 

Матеріали направили у суд 10 січня 2024 року. Якщо інстанція визнає Шмигаля винним, на нього накладуть штраф, а також позбавлять права обіймати певні посади на один рік. 

У пресслужбі прем’єр-міністра заявили, що очільник уряду не розголошував жодної інформації про викривача корупції, адже у поданні нібито не йшлося про пов’язану з цим фактом справу.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій