В
активі Петра Романенка за останні 25 років чотири статті, опубліковані у двох наукових журналах, – одна в Hydrobiological Journal, три в International Journal on Algae. Але існує декілька «але»: у роботі за 1997 рік Романенко зазначається як автор, а в трьох статтях за 2015, 2016 та 2017 роки відповідно – як співавтор. Це суттєвий нюанс і ось чому.
Провідною науковицею останніх трьох робіт є дружина Романенка – Катерина. Ці публікації – біохімічного профілю не відповідають також основному напрямку, який Петро Романенко проголосив сам для себе на сайті ННЦ: альгологія, різноманіття, систематика, поширення та екологія водоростей, водорості позаводних місцезнаходжень, фікотехнологія – мікроводорості у масовій культурі, пігменти мікроводоростей, міксоміцети. Це також суттєвий нюанс, тому що Катерина Романенко – біохімікиня.
За 20 років публікаційна активність Петра Романенка у базі Scopus обмежується одним журналом – International Journal on Algae. Зазвичай таке відбувається, коли колектив авторів «намацав» лояльне видання й під нього підлаштовується. Цей журнал, попри гучну назву й наявність у Scopus, є українським продуктом. Його редколегія – працівники Інституту ботаніки НАН України. Рецензування в українських журналах значно простіше, тим більше, що співавтори Романенка є працівниками того ж Інституту ботаніки НАН України. Hydrobiological Journal, у якому Романенко опублікував свою власну статтю ще в 1997 році – теж український. Основні автори цих двох журналів – українці, росіяни, пакистанці та індуси.