Читаєте зараз
КНДР випробувала підводні дрони: вони можуть нести ядерну боєголовку

КНДР випробувала підводні дрони: вони можуть нести ядерну боєголовку

Daniil Tsarevskyi

Північна Корея заявила про випробування підводної ядерної зброї. Дрон, який може нести відповідну боєголовку, протестували біля східного узбережжя, пише CNN.

Уряд КНДР заявляє, що дрон «Haeil-5-23» здатний непомітно проникати у води ворожих країн та викликати потужні підводні вибухуй. Назва перекладається з корейської як «цунамі».

Детальні характеристики зброї невідомі. Але навіть якщо вона функціонуватиме так, як її рекламують, вона становитиме меншу загрозу, аніж балістичний арсенал КНДР, вважають аналітики.

«Враховуючи рівень оборонної науки Північної Кореї та той факт, що зброя все ще перебуває на стадії розробки, вона ще не на тій стадії, щоб становити значну загрозу», — заявив перебіжчик, який став дослідником Всесвітнього інституту вивчення Північної Кореї, Ан Чан Іл у коментарі AFP.
Випробування стали відповіддю на спільні навчання США, Південної Кореї та Японії. Вони, своєю чергою, почались, у звʼязку підвищеною збройною активністю КНДР. У 2023 році вони протестували ядерні балістичні ракети, запустили підводний човен, який може нести ядерне озброєння, а також військовий супутник.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій