Книги не за щеплення, а за паспорт. В Україні запропонували спецпрограму з 2023 року
- В Україні пройшов перше читання законопроєкт про стимулювання розвитку українського книговидання.
- Він передбачає введення субсидій для українських книгарень.
- Також народні депутати запропонували видавати сертифікати на книги.
Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроєкт, який передбачає державні субсидії для українських книгарень, а також сертифікати на придбання книг для неповнолітніх українців. Нововведення для книговидавництв, якщо ініціатива пройде всі процедури, почнуть діяти з початку 2023 року.
Заборона розповідає про впровадження програми заохочення українців до читання.
Хто отримає сертифікат на книги у 2023 році
Народні депутати України у першому читанні підтримали законопроєкт №6287, який передбачає видачу сертифікатів на книги з 1 січня 2023 року. Сума сертифікатів становитиме третину від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Наразі невідомо, якою буде сума, бо Верховна Рада не верстає Державний бюджет на три роки. Тож можна лише припустити, що йдеться про +/- 1000 гривень. Зазвичай прожитковий мінімум змінюється тричі на рік: на перше півріччя, на 7-11 місяці та на грудень.
Враховуючи, що під кінець 2022 року прожитковий мінімум для працездатного громадянина становитиме 2684 гривні, можемо припустити, що на 1 січня 2023 року цей показник буде на рівні 2900 гривень.
«Сертифікат надаватиметься при отриманні свідоцтва про народження, а також при отриманні громадянином України, який досяг 14-річного віку, паспорта громадянина України. Сертифікат може бути використаний виключно для придбання книжкових видань державною мовою у розповсюджувача видавничої продукції, що відповідає встановленим законопроєктом вимогам», — йдеться у пояснювальній записці.
Читати більше новин в TelegramСубсидії для книгарень України
Законопроєкт №6287 також пропонує запровадити виплати державних субсидій для відшкодування витрат на оренду приміщень, які використовують книгарні для продажів книг.
Щоб отримати субсидію, книгарні мають відповідати таким вимогам:
- продавати книги українською мовою та/або мовами ЄС і мовами корінних народів України;
- використовувати касові апарати в книгарнях.
«Сума субсидії не може перевищувати вартість оренди, а також не може бути більшою за 20% суми доходу, отриманого з продажу книг у відповідній книгарні. Законопроєкт також встановлює обмеження площі і вартості квадратного метра оренди з градацією відповідно до чисельності населення територіальної громади, в якій знаходиться книгарня», — передбачили автори пропозиції.
Книгарні, які звернуться до Українського інституту книги, зможуть отримувати субсидію щоквартально, починаючи з першого кварталу 2023 року.
Раніше Заборона розповідала про заборону ввезення дитячих книг з російською пропагандою в Україну та про те, які ще обмеження запровадили щодо літератури з країни-агресора.
Читати більше новин в Telegram