'

Кохання у велику війну: чотири неймовірні історії захисників

Ilona Kivva
Автор:
  • День святого Валентина щорічно відзначають 14 лютого.
  • Спочатку це був просто день пам’яті про святого. Його впровадили у  496 році, щоб витіснити язичницьке свято люперкаліїв (припадало на 15 лютого). 
  • З часом свято набуло ширшого значення — для когось суто комерційного, а для інших стало приводом відсвяткувати своє кохання.

Справжні почуття зароджуються, незважаючи на обставини. Українські захисники та захисниці не виключення — вони доводять, що зустріти кохання можна у найнеочікуваніший ча.

Заборона до Валентинового дня зібрала найромантичніші історії про українських воїнів.

Приїхав до Брюсселя на лікування, а знайшов кохання: Сергій та Лідія

Сергій Антоненко пішов воювати добровольцем. Разом із побратимами штурмував села на Херсонщині і зачищав їх від ворога. Одного дня захисник натрапив на розтяжку, яку залишили окупанти. Сергій отримав сильні опіки, втратив одне око та частково — слух.

Військового лікували у Дніпрі та столиці, а згодом він потрапив на реабілітацію до Бельгії. Медики відновлюють бійцю кістку на нозі, щоб він знову зміг ходити. За це українець подарував працівникам шпиталю прапор України.

Поруч із Сергієм тепер постійно його дівчина, яка торік познайомилась із ним випадково. Коли привезли військових з України, лікарня шукала волонтерів, які допоможуть подолати мовний бар’єр. Лідія Зубрицька має українське коріння, але народилась і виросла в Бельгії. Сергій каже, що одразу закохався у неї.

Читати більше новин в Telegram

«Я їй сподобався не зовнішнім виглядом, а душевно. Мені це в ній подобається. І її турбота», — каже хлопець. 

Дівчина ж знала, що Сергій — єдиний із п’яти військових, який у Бельгії сам, тож стала провідувати бійця, аби йому не було сумно.

«Мені дуже сподобалося те, що він такий веселий. Коли на роботі тяжкий день, багато стресу, я знаю, що я після роботи йду в лікарню, і я так сміюся», — каже Лідія Зубрицька.

В майбутньому волонтерка мріє відвідати Україну разом із коханим, але головна ціль зараз – якомога скоріше його одужання.

Зробила пропозицію: історія Дарини та Михайла

Одразу став на захист своєї країни і Михайло. Через 9 місяців перебування на фронті боєць отримав надскладне поранення — уламки потрапили в шийний відділ хребта, внаслідок чого хлопця повністю паралізувало.

Зараз він вже може сидіти у спеціальному кріслі та спілкуватись, але раніше навіть спроба поворухнути пальцем здавалось військовому чимось фантастичним. Його кохана Дарина не розгубилась і навіть сама запропонувала Михайлу одружитися.

«Я кажу: ‘Міша, ти вийдеш за мене?’ Лікарі сміються, всі сміються… Він сказав ‘Ні’, дуже злякався. Мовляв, він нічого не може сам зробити і тут я буду з ним, переживав, що мені буде тяжко», — розповіла Дарина.

Та пара все ж розписалась прямо в реанімації. Потім бійця перевезли у Київ, а згодом у Львів. Дарина перший час робила за нього абсолютно все. Тепер Михайло регулярно займається з ерго- та фізіотерапевтом, щоб відновити контроль над власним тілом.

Після закінчення війни молоде подружжя мріє про гучне весілля, власний дім та родину.

Допомагала доглядати за важкопораненим: Мадлен та Андрій

Осколкові поранення отримав на війні і військовий Андрій. Це сталось на початку березня 2022 року — один з уламків уразив спинний мозок чоловіка. Деякий час Андрій проходив лікування в Україні, та згодом йому запропонували поїхати відновлюватись у Німеччину. Каже, навіть не уявляв, до чого призведе це його рішення.

У реабілітаційній клініці, де знаходилось також багато українських переселенців, Андрій зустрів медсестру Мадлен. Вона працювала в закладі волонтеркою і разом з колегами доглядала українських бійців.

«У Андрія були проблеми з документами, мене запитали, чи можу я допомогти. За цей час іскра швидко пролетіла. Ми багато чого робили і пізнавали разом, завжди говоримо, що ніби зустріли нове життя», — каже Мадлен.

З самого початку український захисник геть не знав англійської, а його обраниця — української. Перший час спілкувались за допомогою перекладача та поступово вивчали мови один одного.

«Зараз маємо свій україно-німецько-англійський суржик. Але дуже добре 

розуміємо один одного. Особливо — якщо сваримось», — жартує Андрій.

Партнерство перетворилось на міцну дружбу, а дружба — на любов, і все це — за лічені тижні. Андрій запитав у коханої, чи бажає вона стати його дружиною, і жінка погодилась. На весіллі були присутні мати та хрещені батьки Андрія. 

Незважаючи на те, що травма змінила життя військового, одружені мають багато оптимістичних планів на майбутнє. Андрій та Мадлен хочуть жити і будувати сім’ю в Україні.

Пішов на війну заради коханої, живучи все життя в Грузії: Спартак та Вікторія

Захисник на ім’я Спартак — етнічний грузин, який добровільно пішов захищати від російської навали кохану-українку Вікторію. Пара познайомилася в Польщі, куди дівчина виїхала після повномасштабного вторгнення. Попри почуття, за кілька місяців Вікторія повернулася додому. Тоді Спартак наступного дня без попередження теж поїхав до коханої.

«Це не його війна, але він каже: ти моя дівчина, ти тут живеш. Це твоя країна і я не хочу, щоб ти бачила цю війну», — ділиться Вікторія.

Спартак став військовим Інтернаціонального легіону. У травні 2023 року відеозв’язком із Луганщини він зробив коханій пропозицію руки й серця. Вікторія погодилася, а вже через кілька годин зв’язок зі Спартаком зник.  Побратим коханого написав дівчині, що його позицію накрила ворожа артилерія. Після поранення військовий втратив зір, його випадок лікарі називають вкрай важким.

​​Після того, як Спартака вивели з коми і підлікували, через відсутність посвідки на проживання і тяжкий стан кілька закладів відмовили йому в реабілітації. У Рівному бійця прийняли одразу, поки розбиралися з документами, лікували за рахунок медзакладу.

Реабілітація військового продовжується, а кохана дівчина в усьому підтримує Спартака. Неабияк допомогла і грузинська діаспора, яка дізналася, що в місцевому госпіталі рятують їхнього співвітчизника. Невдовзі воїн поїде на Львівщину, де його обстежать фахівці. Закохані вірять, що після лікування Спартак знову зможе милуватись Вікторією.

Раніше Заборона розповідала про дієвий метод психологічного розвантаження для військових за участі тварин – зоотерапію.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій