'
Читаєте зараз
Зоотерапія: що це і як допомагає військовим в Україні

Зоотерапія: що це і як допомагає військовим в Україні

Ilona Kivva
Автор:
  • Тварини здатні позитивно впливати на стан бійців. Саме тому для відновлення фізичного та психоемоційного здоров’я захисників часто застосовують зоотерапію. 
  • Чотирилапі, зокрема собаки, проходять спеціальну підготовку та тестування перед роботою з пацієнтами. Вони мають бути 100% неагресивними.
  • Навіть температура тіла тварин позитивно впливає на фізичний стан.

Реабілітації захисників та захисниць за допомогою зоотерапії — це не повноцінне лікування, але ефективне доповнення до інших методів. Доведено, що амплітуда руху коней позитивно впливає на центральну нервову систему, м’язи та хребет людини. А взаємодія з собаками сприяє зниженню рівня тривожності та депресії.

Заборона розповідає про особливості терапії для військових за участі тварин.

Реабілітація з собаками: як проходить 

Експерти вважають, що тварини здатні позитивно впливати на стан бійців. Саме тому для швидшого відновлення фізичного та психоемоційного здоров’я захисників часто застосовують каністе- та іпотерапію.  

Каністерапія — метод лікування та реабілітації військових, під час якого використовують спеціально навчених собак. Не кожен чотирилапий може стати таким помічником. Спершу тварини проходять спеціальний тест на відсутність агресивної реакції на людей та страху перед гучними звуками й незвичайними предметами. Потім її навчають взаємодіяти з пацієнтами. Останнім етапом підготовки є складання іспиту та отримання ліцензії на лікування. Це собаки, які є на 100% безпечними для всіх.

Гвардійці під час каністерапії. Фото: МВС України

Під час реабілітації людина може гуляти з собакою, гладити її, обіймати. 

Читати більше новин в Telegram

«Така взаємодія з собаками сприяє зниженню рівня тривожності та депресії, покращує настрій, знімає емоційне навантаження, військові стають більш відкритими та комунікабельними. Крім того, собаки-терапевти допомагають у фізичній реабілітації. Із задоволенням супроводжуючи їх у прогулянках, вони стимулюють рухову активність та допомагають військовим із пораненнями відновити м’язову та суглобову функцію», — розповіла кінологиня Оксана Шибарова.

Військовий та собака Міра. Фото: Нацгвардія України

Іпотерапія: як заняття з кіньми сприяють реабілітації 

Іпотерапія — метод, при якому людина взаємодіє зі спеціально навченим конем. Головна специфіка у тому, що заняття відбуваються без сідла. Людина сідає на коня, який оснащений вальтрапом та має спеціальні ручки. Під час ходьби кінь має своєрідну амплітуду рухів. Біомеханіка руху тварини має вплив на центральну нервову систему, психоемоційний стан, м’язи, хребет людини. Природно кінь має вищу температуру тіла, ніж людина, тому при контакті з ним під впливом тепла м’язи стають м’якшими, тіло розслабляється. 

«Підхід до реабілітації військових після полону та після поранень різниться. У першому випадку ми робимо акцент на емоційному стані людини. Даємо військовим більше можливості обіймати, пестити, чистити коника. У другому — переважають фізичні вправи, але обіймашки з твариною також є», — каже іпотерапевтка Анастасія Гродська.

Заняття іпотерапією сприяють: 

  • розвитку уважності, швидкості реакції; 
  • подолання страхів, агресії, збудливості нервової системи, замкнутості, депресії.
Гвардієць під час іпотерапії. Фото: МВС України

Раніше Заборона розповідала про тварин, які допомагають дітям із порушеннями інтелектуального розвитку, сприяють реабілітації після важких травм.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій