Читаєте зараз
Комп’ютерні ігри покращують пам’ять у дітей. Це навіть не стратегії

Комп’ютерні ігри покращують пам’ять у дітей. Це навіть не стратегії

Ilona Kivva
Автор:
  • У Національному інституті здоров’я США провели дослідження щодо впливу відеоігор на мозок підлітків.
  • Геймінг покращує здатність утримуватися від ухвалення шкідливих для здоров’я та у соціальному контексті рішень.
  • Навчання у школі та виховання допомагають розвивати когнітивні функції в більш природних умовах.

Комп’ютерні ігри сприяють покращенню функцій мозку у дітей. Зокрема, вони позитивно впливають на пам’ять, увагу та психологічний самоконтроль. Геймери з такими ознаками надають перевагу не логічним іграм чи стратегіям, а швидким шутерам та пригодницьким іграм.

Заборона розповідає про велике дослідження науковців.


Як відеоігри впливають на мозок дітей: пояснення від науковців

Вчені з Національного інституту здоров’я США довели, що діти, які грають у відеоігри, мають краще розвинуті когнітивні функції мозку, ніж ті, яким батьки забороняють це робити, пише CNN.

У дослідженні взяли участь майже 2 000 дев’яти- та десятирічних дітей. Їх розділили на дві групи: 

  • ті, хто грав понад три години на день;
  • ті, хто не грає взагалі. 

Кожна група пройшла по два тести, які вимірювали контроль імпульсів і короткочасну пам’ять. У результат було виявлено, що діти, які грали три або більше годин на день, краще справлялися із завданнями, пов’язаними з контролем пам’яті та імпульсами (самоконтроль, здатність утриматися від прийняття шкідливих рішень). У геймерів також спостерігався вищий рівень активності у ділянках мозку, які відповідають за увагу та пам’ять.

Читати більше новин в Telegram

Всі результати показують, що геймери не тільки краще пройшли тести, але й у них більше активується мозок у областях, пов’язаних з увагою та робочою пам’яттю.

«Це було дуже приємно бачити, тому що це пояснює, чому взагалі у них кращі результати. Одним із висновків може бути те, що батькам варто подумати про вибір відеоігор замість телебачення. Можливо, відеоігри не гірші», — сказав провідний автор дослідження Бадер Чаарані.

Розрізнення між типами комп’ютерних ігор, за словами науковця, не проводилося, але більшість дітей обирали швидкі шутери та пригодницькі ігри, а не повільні логічні чи стратегії.

Батьки та підлітки повинні знати, що більшість досліджень показує, що щоденна гра у відеоігри, наприклад, 1-2 години на день, пов’язана з кращим психічним самопочуттям.

«Однак ми не можемо екстраполювати ці результати, щоб сказати, що більше відеоігор призведе до покращення пам’яті у школі чи за домашніми справами. Навчання та виховання допомагають розвивати ці навички в більш природних умовах», — зазначив директор відділу поведінкової педіатрії розвитку медичного факультету Мічиганського університету Дженні Радескі.

Раніше Заборона розповідала про польську урядову програму «Ігри у освіті», яка передбачає введення у шкільну програму уроків з відеоігор, а також про першу гру, яку вивчатимуть школярі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій